bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 1671

Poznaj 3 powody, dla których warto zamieszkać w Katowicach

Materiał partnera:

Do niedawna stolica Śląska kojarzona była głównie z przemysłem wydobywczym, a obecnie uznawana jest za jedno z najnowocześniejszych miast w Polsce. Co sprawia, że Katowice są tak atrakcyjne? Dlaczego warto zamieszkać w stolicy województwa, którego liczba mieszkańców przekracza ponad 4 miliony? Poznaj 3 argumenty, które pokażą Ci, że Katowice to idealny wybór dla osób przeglądających oferty mieszkań na sprzedaż.

Poznaj 3 powody, dla których warto zamieszkać w Katowicach


Mieszkania na sprzedaż w Katowicach są w przystępnej cenieJednym z najważniejszych argumentów, który przemawia za kupnem mieszkania w Katowicach, jest przyjazny rynek nieruchomości. W stolicy Śląska znajdziesz mieszkania w zdecydowanie niższej cenie niż w innych miastach Polski. Dla porównania pod koniec 2020 roku średnia cena za metr kwadratowy w Krakowie, który oddalony jest około 80 km od Katowic, wynosiła 9433 zł, a w Warszawie trzeba było zapłacić za metr kwadratowy 10 7000 zł. Tymczasem w Katowicach średni koszt metra kwadratowego wynosił 6896 zł.

Z czego wynikają tak przystępne ceny? Tutaj ogromne znaczenie ma brak lokalizacji prestiżowych oraz duża podaż mieszkań na rynku wtórnym. Spora część nowych inwestycji oddalona jest w podobnej odległości od centrum, więc o atrakcyjności dzielnicy decyduje dostęp do infrastruktury, czyli komunikacji miejskiej, szkoły, ośrodków zdrowia etc.

Atrakcyjny rynek pracyWybór nowego miejsca zamieszkania warto połączyć z rynkiem pracy, który oferuje spore możliwości i daje gwarancję zatrudnienia. Mieszkańcy Śląska mogą być w tej kwestii spokojni. Pod koniec maja 2020 roku Katowice mogły pochwalić się najniższą stopą bezrobocia (1,4%). Dla porównania w całym województwie stopa wyniosła 4,5%, a w skali całego kraju - 6%.

Mieszkańcy Śląska mogą także liczyć na wyższe wynagrodzenie niż mieszkańcy większości województw. Z danych GUS na 2019 rok wynika, że wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w województwie śląskim wynosiło 4922,79 zł, co plasuje Śląsk na trzecim miejscu. Wyższe wynagrodzenie mają tylko mieszkańcy województwa dolnośląskiego (5040,29 zł) i mazowieckiego (5942,59 zł).

Miasto z rozwiniętą infrastrukturąSporym atutem Katowic jest przyjazna infrastruktura i doskonale rozwinięta komunikacja. Położenie przy autostradzie A4 oraz bogata sieć dróg wewnętrznych pozwala sprawnie przemieszczać się między poszczególnymi miastami Śląska. Rozwój infrastruktury ma ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców tego miasta, ale także osób, które szukają mieszkania w Katowicach.

Chcesz dołączyć do grona osób mieszkających na Śląsku? Interesują Cię mieszkania na sprzedaż w Katowicach? Koniecznie zajrzyj do oferty firmy Dombud. To firma z wieloletnim stażem, która od lat pomaga Polakom znaleźć wymarzone mieszkania w województwie śląskim.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z Dombud?

  • Dysponują sporą bazą ofert.
  • Oferują konkurencyjne ceny.
  • Mają ugruntowaną pozycję na rynku.
  • Zapewniają elastyczną współpracę oraz możliwość negocjacji cen i terminów.
  • Mogą pochwalić się wykwalifikowaną kadrą.