bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 4877

91-latek skradł listonoszowi wózek z torbą, w której były listy i GPS

Policjanci z bielskich z komisariatów IV i I namierzyli 91-latka, który ukradł wózek listonosza, w którym znajdowały się przesyłki oraz tablet. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi pracownika poczty i zabrał jego narzędzia pracy wraz z listami. Sprawcy grozi kara nawet 5 lat więzienia.

policja, radiowóz
91-latek skradł listonoszowi wózek z torbą, w której były listy i GPS · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło wczoraj przed 10.40 w Bielsku-Białej na ulicy Solskiego. Listonosz wszedł na jedną z posesji, aby dostarczyć korespondencję, zostawiając przed ogrodzeniem torbę na kółkach. Po powrocie zauważył, że zniknął jego wózek z torbą w której znajdowały się przesyłki zwykłe i polecone oraz tablet.

Na miejsce zostało natychmiast skierowanych kilka policyjnych patroli, które rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Złodziej nie wiedział, że w skradzionym tablecie znajdował się GPS. Dzięki wyświetlanej lokalizacji policjanci podążali za sprawcą ulicami Bielska-Białej. Po „załatwieniu” swoich spraw sprawca wrócił do swojego miejsca zamieszkania, które znajdowało się niedaleko miejsca kradzieży. Policjanci dzwonili na numer telefonu utraconego urządzenia. Na terenie jednej z posesji policjanci usłyszeli dźwięk połączenia dobiegający z pojazdu.

Mundurowym udało dostać się na teren posesji i nawiązać kontakt z 91-letnim właścicielem. Policjanci odnaleźli skradzione przedmioty w bagażniku zaparkowanego na terenie posesji pojazdu. Skradzione przedmioty znajdowały się w otwartym bagażniku samochodu. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które po wykonanych czynnościach w całości przekazali pracownikowi poczty, aby przesyłki mogły trafić jak najszybciej do swoich adresatów. Poszkodowany wycenił straty na 2650 złotych. Za kradzież 91-latkowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.