bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 841

Aranżacja łazienki z sauną - o czym pamiętać?

Materiał partnera:

Łazienka już dawno przestała spełniać jedynie funkcję higieniczną. Coraz częściej aranżuje się ją na domowe spa, w którym poza wykonywaniem czynności toaletowych możesz także zaznać relaksu. W przestronnym salonie kąpielowym możesz nawet wygospodarować miejsce na domową saunę. Dowiedz się, jak urządzić takie wnętrze.

Linkhouse


Wanna i prysznic w salonie kąpielowymO ile w tradycyjnym salonie kąpielowym centrum pomieszczenia stanowi duża, najczęściej wolnostojąca wanna, o tyle w łazience z sauną należy wygospodarować także miejsce dla prysznica. Dlaczego? Schładzanie skóry delikatnym strumieniem wody po wyjściu z parnej sauny niesie za sobą nie tylko uczucie ulgi dla rozgrzanej skóry, ale też wiele korzyści zdrowotnych.

Jak urządzić łazienkę, by znaleźć w niej miejsce na oba te rozwiązania? Pozostaw wannę w centralnym punkcie łazienki, a prysznic zaaranżuj przy jednej z bocznych ścian. Aby utrzymać nowoczesny wygląd pomieszczenia, możesz zdecydować się na wybór kabiny typu walk in - pozbawionej brodzika czy tradycyjnych drzwiczek i oddzielonej od reszty pomieszczenia gładką taflą szkła.

O czym pamiętać, decydując się na instalację sauny w łazience?Umieszczenie sauny w domu wydaje Ci się skomplikowanym przedsięwzięciem? Nic bardziej mylnego! Inwestorzy coraz częściej decydują się na ten krok, stąd też szeroka oferta rynkowa saun do użytku prywatnego. Możesz wybierać spośród gotowych systemów, które należy jedynie postawić i podłączyć do odpowiednich instalacji, oraz firm oferujących kompleksową budowę sauny na wymiar.

Wbrew pozorom sauna nie zajmuje dużo miejsca, gdyż w przypadku najmniejszych modeli wystarczy zaledwie 1,5 m2. Pomieszczenie nie musi też dysponować żadnymi specjalnymi warunkami poza sprawną wentylacją, której zadanie będzie polegało na odprowadzaniu nadmiaru wilgoci i chronieniu wnętrza sauny przed przegrzaniem.

Jak wykreować odprężającą atmosferę w łazience?Co zrobić, aby salon łazienkowy z sauną rzeczywiście sprzyjał odpoczynkowi? Mamy dla Ciebie kilka tricków aranżacyjnych, dzięki którym stworzysz w nim atmosferę relaksu, niemalże jak w prawdziwym spa.
  • Postaw na naturalne materiały - naturalne surowce wykorzystane do wykończenia łazienki pozwolą Ci poczuć się w niej zupełnie tak, jak gdybyś znajdował się na łonie przyrody.
  • Ukryj wszystkie elementy zakłócające spokój - mowa tu przede wszystkim o bałaganie z codziennie używanych przedmiotów i strefie prania. W tym pierwszym przypadku możesz rozwiązać problem poprzez wyposażenie wnętrza w odpowiednią liczbę szafek, a w tym drugim wystarczy wybrać pralkę do zabudowy, którą ukryjesz w meblach. Modele Electrolux odznaczają się wyjątkowo cichą pracę, więc możesz być pewien, że nie zakłócą Twojego odpoczynku nawet podczas intensywnego wirowania.
  • Stonowana kolorystyka - choć intensywne kolory są modne, to jednak skupiają na sobie całą uwagę i nie pozwalają oczyścić umysłu z natłoku myśli. Minimalistyczne, delikatne barwy działają natomiast uspokajająco i kojarzą się z wypoczynkiem. Dobrym wyborem będą szarości, beże, błękit, przybrudzony odcień zieleni i najróżniejsze warianty bieli.
  • Światło - ciemna łazienka sprawia przygnębiające wrażenie, zatem zadbaj o jej dostateczne doświetlenie. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w salonie kąpielowym lamp, które można klimatycznie ściemniać w zależności od nastroju.


Pamiętaj o tym, że salon kąpielowy powinien cechować się przestronnością. Jeśli instalacja sauny mogłaby skutkować zagraceniem przestrzeni, lepszym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie jej w osobnym pomieszczeniu, zlokalizowanym w pobliżu. Dzięki temu łazienka nie straci na estetyce, a korzystanie z dobrodziejstw sauny wciąż będzie komfortowe.