bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • wyświetleń: 2181

Ul. Akademii Umiejętności z kontraruchem dla rowerów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Będzie można jechać rowerami "pod prąd" na przebudowanej ulicy Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej. O taką możliwość zabiegali miłośnicy jazdy na dwóch kołach. Rozwiązanie to ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch w mieście.

Akademii Umiejętności
Ul. Akademii Umiejętności z kontraruchem dla rowerów · fot. Google Maps


Przypomnijmy, na początku marca na wniosek lokalnych działaczy Polski 2050 radni klubu Niezależni.BB Tomasz Wawak i Janusz Okrzesik zwrócili się do władz Bielska-Białej w sprawie koncepcji rozbudowy ulicy Akademii Umiejętności. Jak zauważyli, podczas analizy zaproponowanych rozwiązań, w których uwzględniono uzgodnienia dla kierowców i pieszych, wnioskodawcy interpelacji nie odnaleźli propozycji dla rowerzystów.

- Żaden z wariantów koncepcji rozbudowy ulicy Akademii Umiejętności na odcinku od ulicy Curie-Skłodowskiej do Łagodnej nie zawiera propozycji budowy ścieżek rowerowych. W naszej ocenie wyklucza to liczną w naszym mieście społeczność rowerzystów z możliwości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego skutkować będzie niemożnością powrotu ważnym odcinkiem dla rowerzystów. Rowerzyści, często jadący z dziećmi, będą zmuszeni korzystać z odcinka bardzo ruchliwej ulicy Żywieckiej - zauważyli radni.

I zaproponowali wprowadzenie do koncepcji kontrapasów dla dwukołowców.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że projekt rozbudowy ulicy Akademii Umiejętności nie jest projektem koncepcyjnym, a projektem budowlanym dla którego 8 stycznia została wydana decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej.

- W związku z uwagami osób uczestniczących w konsultacjach 25 września 2020 roku, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podjął działania związane z poprawą dostępności ruchu drogowego również na tym ciągu ulic, poprzez zmianę organizacji ruchu i dopuszczenie kontraruchu dla rowerów - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj