bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 4216

W czerwcu rozbudowana ul. Cieszyńska ma być oddana do użytku

17 marca zostało oddane do użytku nowe przejście pod ulicą Cieszyńską w centrum Wapienicy. Przejście wyposażone jest w pochylnie dla osób niepełnosprawnych i z wózkami. Zapewnia bezpieczne poruszanie się w centrum tej dzielnicy.

Prezydenci wizytowali postęp robót na przebudowie ulicy Cieszyńskiej
W czerwcu rozbudowana ul. Cieszyńska ma być oddana do użytku · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach gospodarskiej wizyty prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i zastępca prezydenta Przemysław Kamiński wizytowali postęp robót na rozbudowywanej ulicy Cieszyńskiej. Szczególne zainteresowanie wzbudziło nowo oddane do użytku przejście podziemne dla pieszych w rejonie Domu Kultury w Wapienicy.

Gospodarska wizyta prezydentów na przebudowie ulicy Cieszyńskiej
W czerwcu rozbudowana ul. Cieszyńska ma być oddana do użytku · fot. UM Bielsko-Biała


- To przejście jest symbolem, że inwestycja powoli zbliża się ku końcowi. Jak każda wielka inwestycja, powoduje ona niedogodności, szczególnie dla okolicznych mieszkańców. Teraz zwłaszcza dzieci i młodzież będą mogły bezpiecznie poruszać się w tym rejonie, gdzie funkcjonuje szkoła i dom kultury. W czerwcu rozbudowana droga powinna być już oddana do użytku - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. - Ważne jest to, że oddane do użytku przejście dla pieszych jest nowoczesnym obiektem, bezpiecznym i dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Jest tutaj synchronizowany ruch pieszych z rowerowym, co mnie osobiście bardzo cieszy - dodał prezydent.

MZD przyjęło zasadę, aby tam, gdzie to jest możliwe, poszczególne wykonane już elementy układu drogowego wprowadzać do użytku. Tak też stało się w przypadku nowego przejścia podziemnego w Wapienicy. Stało się to możliwe, ponieważ w tym miejscu drogowcy wykonali już na całości drogi warstwę wiążącą, a na części jest już położona ostatnia warstwa ścieralna. Dlatego obie jezdnie zostaną oddane do użytku dla kierowców i ruch będzie się odbywał po właściwych jezdniach przy zwężeniu do jednego pasa.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.