bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 2985

Pobiły i napuściły psa na znajomego, z którym piły alkohol

Policjanci z bielskiej "dwójki" zatrzymali bielszczanki w wieku 31 i 39 lat podejrzewane o rozbój. Według ustaleń śledczych kobiety najpierw pobiły swojego 39-letniego znajomego, a następnie bezbronnej ofierze skradły portfel z dokumentami i gotówką. Na wniosek śledczych sąd aresztował kobiety.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Pobiły i napuściły psa na znajomego, z którym piły alkohol · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło we czwartek, 11 marca w jednym z mieszkań przy ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej. - Kobiety wraz ze swoim 39-latnim znajomym spożywały alkohol. W pewnym momencie pomiędzy kobietami i mężczyzną doszło do kłótni, a następnie do bójki. Kobiety popychały mężczyznę, aż się przewrócił, po czym zaczęły go bić i kopać. Jak by tego było mało napuściły na niego psa, który ugryzł poszkodowanego w nogę. Kiedy ich ofiara była już bezbronna, zabrały mu portfel z dokumentami i gotówką - relacjonuje asp. Ilona Michalczyk, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mężczyzna stracił ponad 400 złotych. Pobity i wycieńczony wezwał na pomoc służby. Udało mu się wyjść na ulicę gdzie natrafił na patrol policji. Sprawą od razu zajęli się mundurowi z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej. Policjanci szybko namierzyli nietrzeźwe sprawczynie, które w jednym z pobliskich mieszkań próbowały zacierać ślady.

Bielszczanki w wieku 31 i 39 lat trafiły do policyjnego aresztu, a następnie zostały doprowadzone do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty rozboju, za które mogą trafić za kraty nawet na 12 lat. W sobotę na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzane na 3 miesiące.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.