bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 1457

Atrium dla petentów Wydziału Komunikacji powstaje w UM

Na wewnętrznym dziedzińcu budynku Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 6 trwają prace nad stworzeniem atrium. Powstająca tam przestrzeń ma ułatwić oczekiwanie osobom oczekującym na załatwienie sprawy w Wydziale Komunikacji UM.

Atrium dla petentów Wydziału Komunikacji powstaje w Ratuszu
Atrium dla petentów Wydziału Komunikacji powstaje w UM · fot. UM Bielsko-Biała


Jednym z najbardziej obleganych wydziałów w bielskim Urzędzie Miejskim jest Wydział Komunikacji. To tam można załatwić wszystkie formalności związane z prawem jazdy, rejestracją pojazdów, wymiana tablic rejestracyjnych itp. Obecnie osoby oczekujące na swoją kolej w załatwieniu sprawy muszą czekać praktycznie w holu, który jest równocześnie korytarzem klatki schodowej, co jest mało komfortowe. Teraz to się zmieni.

Od kilku tygodni trwa zagospodarowywanie części dziedzińca budynku przy pl. Ratuszowym 6. Atrium stanowić będzie tzw. aneks istniejącego holu, umożliwiający swobodne i bezpieczne gromadzenie się klientów oczekujących na przyjęcie w Wydziale Komunikacji UM. Utworzenie poczekalni pozwoli wyprowadzić z sali obsługi klientów osoby oczekujące do punktu informacji, pobierające bilet uprawniający do obsługi oraz czekające na swoją kolej przyjęcia. Do poczekalni przeniesiony zostanie punkt/stanowisko informacji oraz biletomat.

Nowo utworzona przestrzeń zamknięta zostanie szklanym zadaszeniem. Miasto zleciło realizację poczekalni firmie EHN S.A. ze Studzienic. Pierwotnie zakładano realizację tego przedsięwzięcia do początku marca br., jednak ze względu na różne okoliczności, przede wszystkim związane z pandemią w kraju, termin wydłużono do 28 czerwca 2021 r. Umowa obejmuje wykonanie projektu, uzyskanie wszystkich pozwoleń i realizację robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Powierzchnia zabudowy atrium to około 50 m2, zostanie tam utworzone stanowisko obsługi interesanta połączone przejściem z pozostałą częścią wydziału. Dach atrium będzie w centralnej części szklany, pomieszczenie zostanie wyposażone w wymagane instalacje, w tym w system kolejkowy do obsługi klientów.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.