bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 1645

Ratusz rozważa postawienie stacji ładowania rowerów elektrycznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Właściciele rowerów elektrycznych czekają na miejskie stacje ładowania tychże pojazdów. Podobno również pojawili się chętni, by takie zamontować na ulicach Bielska-Białej. Ratusz z kolei zapowiada, że pomysł zostanie poddany konsultacjom.

rower
Ratusz rozważa postawienie stacji ładowania rowerów elektrycznych · fot. pixabay.com


Wracamy do sprawy poruszonej na początku marca przez bielskiego radnego Bronisława Szafarczyka. Chodzi o potrzebę montażu w mieście stacji ładowania rowerów elektrycznych. Jak stwierdził otrzymał „wiele informacji, iż proponowane przez niego działanie jest oczekiwane przez rowerzystów”.

- Nie dość na tym, dotarły do mnie także oferty zajęcia się budowa stacji ładowania rowerów. Z ofert tych jasno wynika, iż ich autorzy widzą możliwość spełnienia wymagań - poinformował przedstawiciel bielszczan.

I zaapelował do władz Bielska-Białej, by wrócić do tematu i podjąć oczekiwane przez rowerzystów działania, a więc ujęcia w planach budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych także stacji ładowania elektrycznych rowerów.

Sprawa jednak do łatwych nie należy. Jak podkreślają urzędnicy, temat wymaga bowiem analizy i zasięgnięcia konsultacji z Tauronem i Wydziałem Ochrony Środowiska i Energii urzędu miejskiego w Bielsku-Białej.

Ale włodarze miasta nie mówią "nie" temu pomysłowi. - Miejski Zarząd Dróg przeprowadzi niezwłoczne przedmiotowe konsultacje - zapewnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj