bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 4236

Nowe autobusy spalinowe pojawią się w MZK Bielsko-Biała

Tabor miejskiego przewoźnika publicznego w Bielsku-Białej powiększy się. Miejski Zakład Komunikacyjny zamierza kupić pięć autobusów spalinowych. W tej sprawie opublikowano ogłoszenie o zamówieniu dostawy.

autobus, mzk, solarid, wapienica, wiadukt
Nowe autobusy spalinowe pojawią się w MZK Bielsko-Biała · fot. MZK Bielsko-Biała


Wedle ogłoszenia o zamówieniu dostawy Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej zamierza zakupić pięć nowych pojazdów - autobusów spalinowych klasy Maxi. Mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, niskoemisyjne. Ponadto dostawca ma zapewnić wyposażenie dodatkowe oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania.

Pojazdy mają mieć długość od 11,50 do 12,50 metra a każdy z nich ma na pokład zabierać minimum 25+1 osób. Minimum 8 siedzeń ma być z dostępem bezpośrednio z niskiej podłogi, w tym 4 siedzenia wykonane mają być jako siedzenia specjalne dla pasażerów starszych lub niepełnosprawnych - o wyróżniającej się barwie od pozostałych oraz oznaczone specjalnymi piktogramami.

Ponadto autobusy mają być wyposażone w lokalizator GPS oraz kamery wewnętrzne.

Szacunkowa wartość zamówienia to 6,5 miliona złotych.

Otwarcie ofert rozpocznie się w dniu 19 kwietnia 2021 roku.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.