bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 1769

Chcesz, aby Twój podatek trafił do budżetu miasta? Wpisz bielski adres

Do wpisywania bielskiego adresu zamieszkania w rocznych zeznaniach podatkowych zachęca Dominik Pawiński, skarbnik miasta. Dzięki temu pieniądze z rozliczenia PITów trafią do budżetu Bielska-Białej.

PIT, zeznanie podatkowe
Chcesz, aby Twój podatek trafił do budżetu miasta? Wpisz bielski adres · fot. pless.pl


48,48 proc. podatku dochodowego potrącanego z naszych wynagrodzeń lub dochodów z działalności gospodarczej trafia do budżetu gminy, którą sami wskażemy w zeznaniu rocznym, w rubryce miejsce zamieszkania. Jeżeli wpiszemy w tę rubrykę miasto Bielsko-Biała, to nasze pieniądze zasilą budżet naszego miasta. Jeżeli ten adres będzie związany z miejscem pracy lub z innym niż bielskie zameldowaniem, to nasze pieniądze zasilą budżet innej gminy.

- Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy mieszkają w Bielsku-Białej, a pracują lub są zameldowani gdzie indziej, o wskazywanie adresu bielskiego jako miejsca zamieszkania. Jest to bardzo ważne dla naszego miasta, bo pieniądze z podatków przeznaczane są na podnoszenie standardu życia społecznego w naszym mieście - a więc na działania proekologiczne, poprawę jakości powietrza, na modernizację dróg i miejskiej infrastruktury, rozbudowę oświetlenia, wspieranie działalności sportowej, kulturalnej czy oświatowej. Wystarczy wpisanie Bielska-Białej w rocznym zeznaniu podatkowym PIT jako swojego miejsca zamieszkania - informuje skarbnik miasta Dominik Pawiński.

Zmiana danych w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się z obowiązkiem wymiany dokumentów. W przypadku, gdy rozliczenie roczne zostało już wysłane, można złożyć dokument ZAP-3, który zaktualizuje nasz adres zamieszkania. Zadbajmy wszyscy o miejskie finanse, im więcej ich będzie, tym lepsza będzie jakość naszego codziennego życia w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.