bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 2022

Pierwsza w naszym regionie Ekumeniczna Droga Krzyżowa online

Za nami:

Wierni dwóch największych wspólnot chrześcijańskich z terenu Bielska-Białej wspólnie będą przeżywali Ekumeniczną Drogę Krzyżową pod przewodnictwem biskupów: Romana Pindla oraz Adriana Korczago.

droga krzyżowa
Pierwsza w naszym regionie Ekumeniczna Droga Krzyżowa online · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W najbliższą środę, 17 marca o godzinie 17.00 rozpocznie się pierwsza na terenie Śląska Cieszyńskiego Ekumeniczna Droga Krzyżowa online. Celem jaki postawili sobie organizatorzy przedsięwzięcia jest wspólne rozważanie historii biblijnych opisujących ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa. Zadania tego podjęło się czternastu duchownych katolickich oraz ewangelickich, który przygotowali prawdziwą mozaikę barw, miejsc oraz sposobów przeżywania pasyjnego Słowa Bożego.

Co ważne spotkanie rozpocznie się od przekazania słów pozdrowień skierowanych przez: bp. Adriana Korczago (zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego) oraz bp. Romana Pindla (ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego). Ekumeniczna Droga Krzyżowa online dostępna będzie na platformie Zoom, a po jej nagraniu w późniejszym czasie także na profilu Bielskiej Grupy Ekumenicznej na portalu Youtube. Inicjatorami Ekumenicznej Drogi Krzyżowej online są: ks. Karol Długosz, katechetka p. Krystyna Blachura oraz ks. Tomasz Niedziela, skupieni w Bielskiej Grupie Ekumenicznej (BGE).

BGE jest nieformalną inicjatywą, której członkowie zmierzają do zintensyfikowania oddolnego dialogu ekumenicznego między chrześcijanami w Bielsku-Białej oraz w najbliższej okolicy miasta. W ramach pracy grupy od trzech lat organizowane są młodzieżowe nabożeństwa ekumeniczne, zawsze na kanwie łączących Kościoły akcji charytatywnych: Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Skarbonki Diakonijnej.

Finalnie spotkania katolików i ewangelików (poza czasem pandemii) nie kończą się tylko na wspólnej modlitwie, lecz kontynuowane są m. in. przy grach planszowych, co ma ułatwiać rozmowę, wzajemne poznanie oraz zyskiwanie wrażliwości na różnorodność postrzegania świata i duchowości chrześcijańskiej.

mp / bielsko.info, źródło: Diecezja cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.