bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 4965

Przez trudną sytuację w pogotowiu do Bielska trafiły dodatkowe karetki

Aż 976 wyjazdów przez pierwsze 10 dni marca wykonali ratownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Ze względu na coraz większą liczbę chorych na COVID zwiększa się liczba wyjazdów ZRM, a co za tym idzie - karetki nie są dostępne. Dlatego też na Podbeskidzie trafiły dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego z województwa śląskiego.

karetka, pogotowie ratunkowe
Przez trudną sytuację w pogotowiu do Bielska trafiły dodatkowe karetki · fot. Powiat Bielski


Garść statystyk dotyczących pierwszych dziesięciu dni marca przekazało Bielskie Pogotowie Ratunkowe. W sumie w tym czasie zanotowano 976 wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego, ratownicy przekazali szpitalom 373 pacjentów. Średni czas przekazania pacjenta wynosił 37 minut, a maksymalny... 7 godzin i 12 minut. Warto również wspomnieć, że ze względu na przepełnienie podbeskidzkich szpitali ZRM muszą jeździć z pacjentami do placówek medycznych na terenie całego województwa śląskiego, jak np. do Częstochowy, Mysłowic czy też Chorzowa. Zdarzały się również wyjazdy do odległego Opola.

Ze względu na częste wyjazdy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim zaczyna brakować wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Mogliśmy się o tym przekonać np. wczoraj w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie musiał interweniować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dlatego też w czwartek wieczorem postanowiono wysłać dodatkowe karetki do pomocy z Częstochowy oraz Katowic. Była to decyzja Wojewody Śląskiego, któremu od 1 stycznia podlega dyspozytornia Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Loading...

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.