bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 2128

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani dzięki reakcjom świadków

Dzięki odpowiedzialnej, obywatelskiej postawie świadków policjanci z Jasienicy oraz bielskiej drogówki zatrzymali 61-letnią mieszkankę Bielska-Białej oraz 59 -letniego bielszczanina , którzy postanowili wsiąść za kierownicę swoich samochodów i kierować na tzw. „podwójnym gazie”. Świadkowie, którzy zareagowali na nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwych kierujących pomogli policjantom w sprawnym zatrzymaniu. Teraz kierującym grożą 2 lata za kratami, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

alkomat, trzeźwość
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani dzięki reakcjom świadków · fot. policja.pl


Dzięki odpowiedzialnej, obywatelskiej postawie świadków policjanci z Jasienicy oraz bielskiej drogówki zatrzymali 61-letnią mieszkankę Bielska-Białej oraz 59-letniego bielszczanina , którzy postanowili wsiąść za kierownicę swoich samochodów na tzw. „podwójnym gazie”. Świadkowie, którzy zareagowali na nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwych kierujących pomogli policjantom w sprawnym zatrzymaniu. Teraz kierującym grożą 2 lata za kratami, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę około przed godziną 15-tą w Jaworzu przy ul. Niecałej w okolicach torowiska. 44-letni mieszkaniec bielska zauważył, że kierująca nissanem niepewnie zachowuje się na drodze, nie potrafi utrzymać właściwego toru jazdy. Świadek poinformował Policję i wykorzystując moment zatrzymania pojazdu wyciągnął kluczyki ze stacyjki nissana uniemożliwiając dalszą jazdę kobiecie. Chwilę później 61-latka została zatrzymana przez patrol. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło podejrzenia. Kierująca miała w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Z kolei na ul. Złotych Łanów dziś w nocy około godziny 1.40 policjanci bielskiej drogówki zatrzymali kierującego hyundaiem. Jak się okazało 59-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Również w tym przypadku świadek tego zdarzenia wykazał się niezwykle odpowiedzialną i obywatelską postawą. Kierując swoim pojazdem zauważył, że kierujący hyundaiem zjeżdża z pasa ruchu, prowadzi pojazd tzw. „wężykiem”. Niezwłocznie poinformował dyżurnego bielskiej policji, któremu przekazywał na bieżąco położenie pojazdu. Przypuszczenia co do nietrzeźwości kierowcy okazały się słuszne, a zdecydowana reakcja świadka na zagrożenie mogące doprowadzić do tragedii pozwoliło na niezwłoczne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierujący to stale duże, realne zagrożenie na polskich drogach. Rosnąca świadomość społeczna to z jednej strony odpowiedzialność samych kierowców, którzy kierują się zasadą „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, a z drugiej obywatelska i godna naśladowania postawa innych użytkowników dróg czy świadków spożywania alkoholu, którzy nie pozwalają na to, aby nietrzeźwi kierujący bezkarnie łamali prawo. Przypominamy, że stan trzeźwości można sprawdzić w każdej bielskiej jednostce Policji.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom! Wasz brak zgody na pijanych kierujących ma kolosalne znaczenie i realnie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach! - zaznaczają policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

- Nie reagujesz — akceptujesz! ta kampania społeczna śląskiej Policji ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - mówią bielscy stróże prawa.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.