bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 1346

Chcą pomagać mieszkańcom, ale nie mają dostępu do internetu

Być może wielu będzie trudno w to uwierzyć, ale są takie miejsca na mapie Bielska-Białej, w których brak dostępu do internetowej sieci. Jak się okazuje, jednym z takich jest siedziba Rady Osiedla Hałcnów. Brak połączenia „z resztą świata” utrudnia pracę m.in. radnym, którzy chcą pomagać bielszczanom w ich sprawach.

Komputer z internetem
fot. pixabay.com


Siedziba Rady Osiedla Hałcnów znajduje się w budynku przy ulicy Wyzwolenia 292. Znajduje się on w zasobach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. W tymże budynku odbywają się m.in. zebrania rady i dyżury jej członków. Jak przypomniał radny bielski Bronisław Szafarczyk, tam też hałcnowscy rajcy spotykają się z mieszkańcami na comiesięcznych dyżurach, a także swoje zebrania i dyżury pełni hałcnowskie Koło nr 7 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

- Podczas wspomnianych dyżurów zachodzi często potrzeba udzielenia mieszkańcom porady lub wskazówki dotyczącej możliwego sposobu rozwiązywania ich problemu. Po wielokroć zdarzało się, że łatwiej byłoby rozmawiać, gdyby dyżurujący radny mógł skorzystać z mapy lub widoku terenu, albo też pomóc mieszkańcowi w pozyskaniu stosownego dokumentu, na przykład wniosku dostępnego na stronie internetowej urzędu miasta lub Miejskiego Zarządu Dróg. Często wystarczyłoby wyręczenie kogoś starszego w zgłoszeniu problemu na Internetowej Mapie Zgłoszeń. Niestety, siedziba ROH nie jest wyposażona w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu - opisał przedstawiciel bielszczan.

I zaapelował do władz miasta o wyposażenie siedziby rady osiedla w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu i drukarkę.

Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.