bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 3286

Będzie zmiana systemu oświetlenia na parkingu MZK? "Rozważamy to"

Wracamy do sprawy zbyt intensywnego światła emitowanego przez reflektory zamontowane na parkingu przy bielskim Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Przeszkadza to w śnie okolicznych mieszkańców. Władze spółki, aby ograniczyć problem, planują wymianę leciwego sprzętu.

MZK
Będzie zmiana systemu oświetlenia na parkingu MZK? "Rozważamy to" · fot. Google Maps


Przypomnijmy, mieszkańcy Mikuszowic w Bielsku-Białej, szczególnie ci, których domy i mieszkania znajdują się w okolicy siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego przy ulicy Długiej, skarżą się, że nie mogą spać w nocy. Nie bez przyczyny - sen utrudnia im ostre światło z reflektorów oświetlających tamtejszy parking wdzierające się przez okna.

Interwencję w sprawie reflektorów oświetlających parking samochodowy dla pracowników MZK w Bielsku-Białej - na prośbę okolicznych mieszkańców - podjął radny Edward Kołek.

- Zamontowane na wysokich masztach potężne reflektory oświetlają nie tylko parking MZK, ale i okna budynków mieszkalnych znajdujących się w pobliżu. Światła są tak mocne, iż nie pomagają najgrubsze zasłony i w nocy jest widno jak w dzień - opisał przedstawiciel bielszczan.

Jak się jednak okazuje, sprawa do prostych nie należy.

- Parking samochodowy dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej został wybudowany i oświetlony w 2017 roku. Zastosowane oświetlenie umożliwia w porze nocnej działanie systemu monitorowania terenu parkingu poprzez system telewizji przemysłowej. Podjęte próby ograniczenia natężenia oświetlenia wykazały wówczas, że monitoring nie działał prawidłowo - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak jednak dodał, prezes zarządu MZK rozważa możliwość zmiany "obecnie eksploatowanego systemu oświetlenie na inny, którego działanie będzie bardziej akceptowane przez mieszkańców".

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.