bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 3138

Reklamowy chaos. Wyrazimy swoją opinię dot. uchwały krajobrazowej

Dobiegają końca trwające od blisko sześciu lat prace nad przygotowaniem prawa, które miałoby wprowadzić w Bielsku-Białej „ład reklamowy” - a w zasadzie ukrócić „reklamowy chaos”. Niebawem do publicznego wglądu zostanie wyłożony projekt tzw. uchwały krajobrazowej - bielszczanie będą mogli składać swoje uwagi dotyczące tego dokumentu.

Reklamy
Reklamy w przestrzeni miasta · fot. Google Maps


Prace nad tzw. uchwałą krajobrazową dla Bielska-Białej trwają od lat. Bielscy radni już w 2015 roku zlecili prezydentowi miasta przygotowanie projektu uchwały regulującej zasady i warunki sytuowania m.in. obiektów małej architektury i tablic reklamowych. Roboczą wersję projektu sporządził Plastyk Miejski i przekazał do Biura Rozwoju Miasta w 2017 roku.

- Wydłużony czas pracy nad projektem uchwały spowodowany był m.in. konsultacjami z pracownikami innych miast, które zaangażowały duże nakłady osobowe i finansowe, aby uregulować kwestie, które nie znalazły miejsca w ustawie i aktach wykonawczych - wyjaśnił na prośbę radnego Edwarda Kołka Przemysław Kamiński, prezydent Bielska-Białej.

Projekt trafił też do konsultacji wewnętrznych urzędu miejskiego. Wydziały i podległe instytucje prezydentowi miasta przekazywały swoje uwagi. W październiku 2020 roku z kolei dokument trafił do zaopiniowania przez Komisję Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej. Propozycje zmian radnych członków komisji były analizowane do końca grudnia.

- W dniu 25 stycznia na posiedzeniu tejże komisji miało miejsce omówienie projektu uchwały pod kątem sugerowanych i wprowadzonych zmian w jego treści. Aktualnie trwa przygotowywanie dokumentacji do dalszego procedowania - dodał Kamiński.

I podkreślił, że kolejnym etapem będzie przesłanie projektu do publicznego wglądu na co najmniej 21 dni. Zbierane będą uwagi, które niezwłocznie ma rozpatrzyć prezydent.

- Jeśli w wyniku rozpatrzenia uwag projekt uchwały nie będzie wymagał zmiany, zostanie przekazany do rady miejskiej celem uchwalenia. W przeciwnym wypadku procedura opiniowania, uzgadniania i wyłożenia do publicznego wglądu zostanie ponowiona - zaznaczył wiceprezydent.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.