bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 569

Toner do drukarki - jak go wybrać?

Materiał partnera:

Podczas zakupu drukarki często zapomina się o ważnej kwestii, jaką jest konieczność wymiany tuszów. Dotyczy to jedynie tradycyjnych urządzeń drukujących, które wciąż cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na niższą cenę zakupu. Jeśli szuka się tonera do drukarki, powinno się poznać zasady, którymi należy się kierować przy jego wyborze.

1. Dobór tonera to typu i modelu drukarki
2. Kolor tuszu i sposób eksploatacji sprzętu

Drukarka jest współcześnie jednym z najważniejszych sprzętów biurowych. Używa się jej nie tylko w firmach produkcyjnych i usługowych, ale również w domowym zaciszu. Jest niezbędna choćby uczniom i studentom, którzy uczestniczą w lekcjach online. Drukarka atramentowa działa jednak sprawnie jedynie, gdy posiada odpowiedni zapas tuszu. Jeśli chcesz wymienić tusz w drukarce, sprawdź, jak prawidłowo wybrać nowy toner.

Dobór tonera to typu i modelu drukarkiPierwszym krokiem przy wyborze tuszu do drukarki jest dopasowanie go do typu i modelu urządzenia. Oryginalny toner danej marki dopasowuje się dość łatwo. Wystarczy zgłosić się do sklepu, który oferuje tusze i tonery do drukarek w Krakowie. Na miejscu doradcy wskażą, który toner jest odpowiedni do posiadanego modelu drukarki. Minusem takiego rozwiązania jest wysoki koszt zakupu oryginalnego modułu. Cenę tonera odczuwa się dotkliwie, gdy drukuje się dużo i często. Oryginalny tusz danej marki jest jednocześnie wydajny i zapewnia intensywną kolorystykę wydruków.

Zamiast tuszu oryginalnego można zdecydować się na zamiennik. Zamiennik podobnie jak oryginalny moduł dopasowuje się do modelu i marki drukarki. Dobór nieoryginalnego tonera ułatwiają specjalne oznaczenie na opakowania, wskazujące, do których urządzeń pasuje dane akcesorium. Moduł może nieco odbiegać jakością od markowego tuszu, jednak w przypadku dokumentów czarno-białych i z niewielką liczbą szczegółowych grafik ma to niewielkie znaczenie.

Więcej informacji o dobieraniu tonerów i tuszów znajdziesz na https://www.centrumpapieru.pl/produkty,wklady-atramentowe-tusze,43.html

Kolor tuszu i sposób eksploatacji sprzętuWybierając tusze do drukarek Kraków, powinno się zwrócić uwagę na kolor kartridża. Część drukarek jest przystosowana wyłącznie do montowania pojedynczych pojemników z tuszem, w innych montuje się kilka pojemników. Jest to związane najczęściej z możliwościami eksploatacyjnymi drukarek. Tańsze modele drukują wyłącznie w czerni, droższe - umożliwiają wykonywanie wydruków kolorowych, na papierze fotograficznym itp.