bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2011
  • wyświetleń: 2651

Nie dajmy się okraść!

Pomimo ostrzeżeń policja odnotowuje liczne kradzieże kieszonkowe. Złodzieje grasują wszędzie tam, gdzie panuje tłok i można kogoś niespostrzeżenie okraść: na ulicach, przystankach, dworcach, a zwłaszcza w hipermarketach i autobusach. Pośpiech i roztargnienie bezwzględnie wykorzystują kieszonkowcy, dlatego bacznie zwracajmy uwagę na nasze mienie.

Większość tych kradzieży prowokują sami pokrzywdzeni. Zwłaszcza, gdy w czasie zakupów w centrach handlowych dla wygody odkładają swoje torebki i saszetki do wózków na zakupy. Zajęci wybieraniem towaru nie zwracają uwagi na otoczenie, a właśnie na ten moment czyhają złodzieje.

Tak było m.in. w sklepie Tesco przy ulicy Krakowskiej, gdzie z torebki jednej z klientek zginął portfel, a wraz z nim 500 złotych i dokumenty. Utratą portfela wraz z dokumentami oraz gotówki w kwocie 100 zł skończyło się spotkanie ze złodziejami dla mieszkańca Bielska-Białej podróżującego autobusem MZK. Inne tego rodzaju zdarzenie odnotowano przy ul. Lwowskiej tutaj sprawca dokona kradzieży portfela z dokumentami na szkodę 65-letniego bielszczanina. Choć pokrzywdzony nie utracił w tym przypadku gotówki, to zgłaszając fakt kradzieży postąpił jak najbardziej właściwie znamy bowiem przypadki, że złodzieje wykorzystując dokumenty wyłudzają np. kredyt bankowy.

Policja apeluje o rozwagę! Pamiętajcie, aby:
- nie pozostawiać portfela z pieniędzmi w otwartej torbie i na widoku (na ladzie sklepowej, itp.),
- posiadaną gotówkę najlepiej schować w kilku miejscach - zabezpieczanych guzikiem lub zamkiem,
- płacić odliczoną gotówką bez zbytecznego pokazywania rzeczywistej zawartości portfela,
- unikać ostentacyjnego chowania portfela w określone miejsce,
- zwracać uwagę na osoby stojące w kolejce przed i za Wami, a zakupy trzymać blisko siebie,
- w tłoku podczas podróży lokalnymi środkami transportu wykazywać się czujnością i zainteresowaniem otoczenia wokół i unikać zwłaszcza tzw. „sztucznego tłoku”.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.