bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 2227

Remont Tańskiego i Skrzydlewskiego jeszcze przed wakacjami?

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zapowiedział przeprowadzenie nieplanowanego wcześniej remontu około 800-metrowego odcinka ulic Tańskiego i Skrzydlewskiego. To wyjście naprzeciw postulatom mieszkańców, które poparł prezydent miasta.

Tańskiego i Skrzydlewskiego - uszkodzona nawierzchnia
Tańskiego i Skrzydlewskiego - uszkodzona nawierzchnia · fot. MZD Bielsko-Biała


O dużej potrzebie naprawy nawierzchni pisaliśmy jakiś czas temu w artykule Droga asfaltowa czy ser szwajcarski? Problemy na Skrzydlewskiego.

Ulice od początku istnienia, czyli czasów budowy Osiedla Polskich Skrzydeł nie przechodziły gruntownych remontów. Proces pękania nawierzchni zdecydowanie przyspieszył po uczynieniu wymienionych ciągów częścią obwodnicy dla modernizowanej właśnie ul. Cieszyńskiej. Na osiedlowe ulice wjechały wtedy także samochody o wyższym tonażu, a mijająca zima dołożyła swoje.

Tańskiego i Skrzydlewskiego - uszkodzona nawierzchnia
Tańskiego i Skrzydlewskiego - uszkodzona nawierzchnia · fot. MZD Bielsko-Biała


Degradacja asfaltu najbardziej dotknęła odcinek od skrzyżowania ulic Tańskiego ze Skrzydlewskiego i dalej w kierunku ul. Trzech Diamentów. Planowany koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł.

Decyzją prezydenta miasta do Rady Miejskiej zostanie przesłany projekt uchwały przesuwający środki na to zadanie z innych pozycji budżetowych. Remont nastąpi po zakończeniu objazdu i przeprowadzeniu postępowania przetargowego, a rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami.

ar / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.