bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 4679

Chcą zagospodarować teren pomiędzy Międzyrzecką i Twórczą

Bielszczanie z Wapienicy chcą złożyć propozycje, jak zagospodarować teren pomiędzy ulicami Międzyrzecką i Twórczą. Niestety, tamtejsze działki nie nalezą do miasta. Niewykluczone jednak, że w tej sprawie zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami.

Bielski radny Piotr Kochowski zauważył, że w wyniku rozbudowy ulicy Cieszyńskiej powstał niezagospodarowany teren pomiędzy ulic a Międzyrzecką a nowo wybudowana ulica Twórczą.

- Rada Osiedla Wapienica wychodzi z propozycja zagospodarowania tego terenu według propozycji mieszkańców osiedla. Mieszkańcy w określonym czasie mogliby przestawić swoje propozycje i plany, z których najciekawsze projekty zostałyby uwzględnione w planach inwestycyjnych miasta - stwierdził.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że teren pomiędzy ulicami Międzyrzecką a Twórczą nie należy jednak do gminy.

- Dlatego nie możemy ingerować w zagospodarowanie niniejszego terenu w obecnym stanie prawnym - podkreślił.

Jak dodał, na teren ten składają się dwie działki. Jedna jest własnością prywatną, drugiej właścicielem jest województwo śląskie i jest ona przeznaczona pod budowę dróg publicznych i linii kolejowych.

Wiceprezydent zasugerował także, że w tej sprawie konieczne by było zorganizowanie spotkania z mieszkańcami Wapienicy.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.