bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 2362

Ważny moment w budowie nowego pawilonu Szpitala Miejskiego

5 marca rozpoczęło się podłączanie do nowego budynku gazów medycznych. To ważny moment budowy nowego pawilonu Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przy ul. Wyzwolenia 18.

Ważny moment w budowie nowego pawilonu Szpitala Miejskiego
Ważny moment w budowie nowego pawilonu Szpitala Miejskiego · fot. Beskidzkie Centrum Onkologii


Tego dnia nastąpiło wyłączenie istniejących gazów medycznych, oraz przepięcie ich ze starego do nowego budynku szpitala. To bardzo poważna operacja na żywym organizmie. W związku z całym przedsięwzięciem od 5 marca w starym budynku szpitala została ograniczona liczba zabiegów operacyjnych. Sytuacja powinna wrócić do normy w poniedziałek.

Wszystkie stanowiska łóżkowe i zabiegowe w nowym pawilonie posiadają pełną instalację gazów medycznych, co obrazuje skalę weekendowej operacji polegającej na przepięciu i sprawdzeniu sprawności systemu.

Budowa nowego segmentu Bielskiego Centrum Onkologii przy ul. Wyzwolenia 18 rozpoczęła się w drugiej połowie 2019 roku. Prace idą zgodnie z planem. Do czerwca tego roku pięciokondygnacyjny budynek zostanie wyposażony. Później odbędą się konieczne odbiory.

Do nowego budynku przeniesiony zostanie oddział chirurgii i blok operacyjny. Miejsce znajdą tam również Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracownią RTG, pracownie tomografii komputerowej, pracownia mammografii, biopsji stereotaktycznej oraz pracownie USG, izba przyjęć wraz z rejestracją, zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego i podręczna sterylizacja.

Budowa odbywa się w ramach projektu Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej i jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to 119 mln zł, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 76 mln zł.
Poza budową nowego segmentu, projekt zakłada również zakup wyposażenia i aparatury medycznej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.