bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 3427

Nie będzie przed Ratuszem muralu na 70-lecie połączenia Bielska i Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Pojawił się pomysł, by zaniedbany murek biegnący wzdłuż rzeki Białej w okolicy bielskiego Ratusza ozdobić muralem przedstawiającym dzieje Bielska-Białej jak i ważne postaci związane z miastem. Pomysł ten jednak nie zyskał uznania w oczach władz miasta.

Park za Ratuszem
Nie będzie przed Ratuszem muralu na 70-lecie połączenia Bielska i Białej · fot. Google Maps


W tym roku przypadav70-lecie połączenia Bielska oraz Białej Krakowskiej - przypomnieli radni bielscy Rafał Ryplewicz oraz Maksymilian Pryga.

- Wiemy, że z tej okazji przygotowano już szereg inwestycji oraz wydarzeń. By uczynić je jeszcze okazalszymi a zarazem przyczynić się do uatrakcyjnienia wyglądu jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w centrum naszego miasta, proponujemy rozpisanie konkursu na projekt oraz realizację malunków w formie muralu lub graffiti na murku przy Placu Ratuszowym - zaproponowali.

Chodzi o miejsce wzdłuż rzeki Białej. - Zaniedbany wygląd nie przestaje obecnie do otoczenia Ratusza oraz sąsiednich budynków. Malunki na nim miałyby oczywiście nawiązywać do naszego miasta i jego bogatej historii oraz najważniejszych osobowości z nim związanych - podkreślili pomysłodawcy.

Mural w okolicy Ratusza jednak nie powstanie... - Cały teren Placu Ratuszowego wraz z opisanym murkiem położony jest na terenie układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Po konsultacji z Plastykiem Miejskim oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków uważam, że nie ma potrzeby wprowadzania na teren placu jakichkolwiek kompozycji na obiekcie stałym w sąsiedztwie budynku Ratusza, który powinien zostać dominatą kompozycji - odpowiedział Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał jednocześnie, że w ramach rewitalizacji Parku za Ratuszem planowane jest obsadzenie muru roślinność pnącą na całej długości inwestycji. - Wskazane przez radnych fragment znajdujący się poza zakresem inwestycji zostanie poddany w późniejszym czasie estetyzacji w ramach zagospodarowania zieleni na pobliskim skwerze - skwitował wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj