bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 6185

W nocy widno jak w dzień - reflektory MZK nie dają spać

Mieszkańcy Mikuszowic w Bielsku-Białej, szczególnie ci, których domy i mieszkania znajdują się w okolicy siedziby Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego przy ulicy Długiej, skarżą się, że nie mogą spać w nocy. Nie bez przyczyny - sen utrudnia im ostre światło z reflektorów oświetlających tamtejszy parking wdzierające się przez okna.

MZK
W nocy widno jak w dzień - reflektory MZK nie dają spać · fot. Google Maps


Interwencję w sprawie reflektorów oświetlających parking samochodowy dla pracowników MZK w Bielsku-Białej - na prośbę okolicznych mieszkańców - podjął radny Edward Kołek.

- Zamontowane na wysokich masztach potężne reflektory oświetlają nie tylko parking MZK, ale i okna budynków mieszkalnych znajdujących się w pobliżu. Światła są tak mocne, iż nie pomagają najgrubsze zasłony i w nocy jest widno jak w dzień - opisał przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał radny, "wydaje się, że problem rozwiązałoby zamontowanie na reflektorach czegoś w rodzaju ekranów, które ograniczyłyby świecenie po oknach domów prywatnych".

- Liczę, że pan prezydent nie pozostanie obojętny na zasygnalizowany problem - napisał w swej interpelacji Kołek.

Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.