bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 marca 2021
  • 5 marca 2021
  • wyświetleń: 3996

Sześciu chętnych do projektu rewitalizacji linii do Skoczowa

Odnowienie połączenia kolejowego Bielska-Białej ze Skoczowem nabiera tempa. Otwarto oferty firm chcących przygotować projekt rewitalizacji linii kolejowej numer 190. Wpłynęło sześć propozycji.

tory kolejowe
Sześciu chętnych do projektu rewitalizacji linii do Skoczowa · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku z Bielska-Białej do Skoczowa, przygotowany przez Stowarzyszenie "Aglomeracja Beskidzka", znalazł się w drugim etapie naboru do programu "Kolej Plus". Jak informują przedstawiciele stowarzyszenia, "w związku z prowadzonym postępowaniem przetargowym na wykonanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn.: Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów - Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn-Skoczów-Bielsko-B.-Wadowice-Kraków) dokonano otwarcia ofert”.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla projektu oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus do 2028 roku.

Na ten cel zamawiający zamierza przeznaczyć 750 tysięcy złotych.

Chętnych na zrealizowanie zamówienia jest sześć firm. Wszystkie oferty przewyższają jednak zaproponowane do wydania środki. Najdroższa propozycja opiewa na ponad 1 milion 672 tysiące złotych, najtańsza na ponad 1 milion 205 tysięcy złotych.

Program Kolej Plus zaplanowano do realizacji do 2028 roku. Jego realizacja wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców i wzrost atrakcyjności wielu regionów Polski. Będący pod egidą Ministerstwa Infrastruktury Program jest wart 6,6 mld zł, w tym 5,6 mld zł stanowią środki Budżetu Państwa i ok. 1 mld środki jednostek samorządu terytorialnego. Program przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego poprzez zapewnienie lepszego dostępu do kolei.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.