bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 4237

Są zawiadomienia do CBA i NIK ws. byłego dyrektora SFR

Podczas konferencji prasowej przed siedzibą Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń poinformował, że złożył do CBA zawiadomienie dotyczące działalności Tomasza Małodobrego w czasie pełnienia przez niego obowiązków dyrektora bielskiego SFR. Z kolei do NIK trafił wniosek o przeprowadzenie kontroli w bielskim studiu.

Są zawiadomienia do CBA i NIK ws. Tomasza Małodobrego
Są zawiadomienia do CBA i NIK ws. byłego dyrektora SFR · fot. Materiały prasowe


Jak poinformował polityk, zawiadomienie złożył 26 lutego. Poseł złożył również wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli doraźnej, obejmującej między innymi gospodarkę finansową w czasie pełnienia obowiązków przez Małodobrego. Jak stwierdził parlamentarzysta, podstawą do złożenia zawiadomienia i wniosku stały się informacje, które dotarły do Biura Poselskiego oraz dane pozyskane w trakcie kontroli poselskiej w Ministerstwie Kultury.

Zawiadomienie dotyczy m.in. płatności za faktury dokumentujące rzekomo wykonane usługi, dostaw wyposażenia, które mogło zostać zakupione z pominięciem przepisów, oraz zatrudniania nowych pracowników w sposób wskazujący na nepotyzm, co mogło wyrządzić szkodę tej instytucji kultury. Poseł nie wykluczył uzupełnienia zawiadomienia informując, że cały czas spływają do jego biura nowe informacje.

Poseł Mirosław Suchoń powiedział między innymi: - Przypadek dyrektora Małodobrego pokazał nam wszystkim, że obecne władze traktują państwo i instytucje państwa jak łup polityczny. Także instytucje kultury, które są przecież naszym skarbem narodowym i powinny być pod specjalnym nadzorem. W wyniku traktowania naszego państwa przez PiS jako łupu politycznego dochodzi do skandalicznych nominacji, których przykładem jest ta, w Studiu Filmów Rysunkowych - powiedział poseł Mirosław Suchoń.

- Kierujący instytucję kultury powinien przejść bardzo rygorystyczny proces naboru, w którym potwierdzi kwalifikacje do zajmowania kierowniczego stanowiska. Zwłaszcza, że chodzi o nasze skarby kultury. W przypadku Studia Filmów Rysunkowych od samego początku, od procesu naboru, którego de facto nie było, po decyzje nowego dyrektora okazało się, że pan Małodobry nie powinien być w ogóle powołany na to stanowisko. Odwołanie dyrektora Małodobrego nie kończy naszych działań. Wręcz przeciwnie. Jest to dopiero początek dochodzenia do prawdy i sprawiedliwości w tej sprawie - podsumował parlamentarzysta.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.