bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 1829

Wężykiem po drodze ekspresowej. Zatrzymał go policjant przed służbą

Mundurowy z drugiego komisariatu w drodze do pracy udaremnił dalszą jazdę pijanego kierowcy. Jadąc drogą ekspresową, policjant zauważył kierującego busem, który jechał "wężykiem", ocierając się o bariery energochłonne. Kiedy powiadomieni o tym policjanci z drogówki zatrzymali 41-letniego kierowcę do kontroli, okazało się, że jest nietrzeźwy. Grożą mu teraz dwa lata więzienia.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Wężykiem po drodze ekspresowej. Zatrzymał go policjant przed służbą · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Policjant z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej w poniedziałkowy poranek jechał do pracy. Kiedy wjechał na drogę ekspresową, przed sobą zauważył kierującego busem, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, ocierał się o bariery energochłonne i stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mundurowy natychmiast zawiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Policjanci z drogówki chwilę później zatrzymali do kontroli 41-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który prowadził dostawczego renault. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu teraz 2 lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.