bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 1324

Złodziej artykułów spożywczych zatrzymany dzięki świadkowi

Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci schwytali 27-latka, który w jednym ze sklepów spożywczych w Bielsku-Białej skradł wózek wraz z zawartością artykułów spożywczych i uciekł ze sklepu. Przechodzień zauważył kradzież i wskazał mundurowym miejsce, gdzie zbiegł podejrzewany o nią mężczyzna. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

policja, radiowóz
Złodziej artykułów spożywczych zatrzymany dzięki świadkowi · fot. KWP Katowice


- W niedzielę wieczorem do jednego ze sklepów spożywczych przy bielskiej ulicy Broniewskiego przyszedł nieuczciwy klient. Zamiast z wózkiem wypełnionym zakupami pójść do kasy, wykorzystał moment nieuwagi i wyszedł ze sklepu, a następnie uciekł. Widział to świadek, który powiadomił dyżurnego komisariatu o zdarzeniu i wskazał policjantom miejsce, w którym ukrył się podejrzewany o kradzież mężczyzna. Mundurowi ujęli 27-latka i odzyskali skradzione artykuły spożywcze i sklepowy koszyk. Za kradzież został ukarany mandatem karnym - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać sklepowego złodzieja. Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - podsumowuje rzecznik bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.