bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 4423

Mają dość dzikiego wybiegu dla psów przy Jaskrowej

Klomb kwietny zamiast terenu usianego śmieciami i psimi odchodami - taki jest postulat bielszczan mieszkających w okolicach skweru przy ulicy Jaskrowej. Niestety, miasto nie chce tam inwestować, zasłaniając się posądzeniem o niegospodarność.

Mieszkańcy okolic skrzyżowania ulic Jaskrowej i Międzyrzeckiej mają dość zanieczyszczania znajdującego się tam terenu zielonego. Jak twierdzą powstał tam "dziki wybieg dla psów", na którym nagminnie mają być pozostawiane psie odchody. Nie brakuje też plastiku i szkła. Sprawę tę, po raz kolejny, poruszył bielski radny Konrad Łoś.

- W odpowiedzi na moją interpelację znalazło się stwierdzenie, iż "wskazany teren zostanie objęty wizją terenową przez pracowników Wydziału Gospodarki Miejskiej, na bazie której zostaną podjęte odpowiednie dalsze kroki". W świetle tej enigmatycznej deklaracji proszę o szczegółowe poinformowanie, na czym owe dalsze kroki będą polegać? - dopytywał radny.

Przedstawiciel bielszczan dodał, że mieszkańcy poprosili o ustawienie w tym terenie pojemników na psie odchody oraz koszy na śmieci, a także o kompleksowe zadbanie o skwer sugerując urządzenie na nim klombu kwietnego wraz z towarzyszącym kwiatom niskimi krzewami.

To jednak, póki co, nie będzie mogło być zrealizowane.

- Wydział Nieruchomości prowadzi dla tego terenu postępowanie w sprawie możliwości przygotowania do sprzedaży, w związku z wnioskiem o nabycie. Biorąc to pod uwagę - na ten moment - ewentualne inwestowanie w zagospodarowanie terenu wydaje się niegospodarnością - poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał jednak, że teren na wiosnę zostanie posprzątany.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.