bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 1149

W styczniu stabilna sytuacja na lokalnym rynku pracy

Stopa bezrobocia na dzień 31 stycznia według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynosi w kraju 6,5 proc. (wzrost o 0,3 proc.), w województwie śląskim 5,1 proc. (wzrost o 0,2 proc.), w Bielsku-Białej 2,7 proc. (bez zmian), a w powiecie bielskim 4,5 proc. (wzrost o 0,1 proc.).

pup, powiatowy urząd pracy
Pod koniec maja więcej bezrobotnych w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


- W styczniu 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost liczby bezrobotnych w ewidencji o 91 osób w stosunku do grudnia 2020 r. Zarejestrowano 544 osoby, tj. o 89 osób mniej niż w grudniu, z czego 72,4 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 54,0 proc. stanowiły kobiety. 4,6 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w styczniu 2021 r. to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 42 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 19,2 proc. osób - informuje dyrektor bielskiego PUP Marek Hetnał.

Delikatnie powiało optymizmem, gdyż w styczniu do PUP zgłoszono 1086 wolnych miejsc pracy, o 97 więcej niż w miesiącu poprzednim. 37 ofert pracy dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1081 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 5 miejsc pracy subsydiowanej.

W styczniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej wpłynęła informacja z terenu powiatu, że jedna z firm planuje zwolnienia grupowe - PCC Consumer Products, która w Czechowicach-Dziedzicach prowadzi Fabrykę Zapałek "Czechowice".

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Powiatowy Urząd Pracy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.