bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2021
  • wyświetleń: 2058

Wpadli za posiadanie narkotyków. Jeden z nich był poszukiwany

Policjanci z bielskiego wydziału prewencji zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. 35. i 41-latek wpadli późnym wieczorem w tej samej okolicy Bujakowa koło Bielska-Białej z amfetaminą. 41-letni bielszczanin był także poszukiwany przez sąd, ponieważ miał prawie 3 lata do odsiadki. Policjanci podejrzewają, że prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

policja, prewencja, mundur
Wpadli za posiadanie narkotyków. Jeden z nich był poszukiwany · fot. KMP Bielsko-Biała


Kilka patroli wywiadowczych patrolowało we wtorkowy wieczór okolice Bujakowa i Kóz. Uwagę jednego z patroli zwrócił uwagę mężczyzna, który podejrzanie zachowywał się w rejonie jednej z ulic w okolicy cmentarza w Bujakowie. Policyjny nos nie zawiódł stróży prawa. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że 35-letni mieszkaniec Chorzowa posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyk został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za które grożą mu 3 lata za kratami.

- Kilkanaście minut później tego samego wieczora inny patrol policyjnych wywiadowców skontrolował osobowe bmw, które parkowało w tej samej okolicy co zatrzymany wcześniej chorzowianin. Mężczyzna siedzący za kierownicą sprawiał wrażenie odurzonego narkotykami i wyraźnie denerwował się policyjną dociekliwością. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że 41-letni bielszczanin jest poszukiwany przez sąd, ponieważ miał do odbycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, podczas wykonywanych z nim czynności służbowych policjanci ujawnili, że posiadał przy sobie amfetaminę - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem tego narkotyku. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy, ponieważ podejrzewali, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności, jeśli potwierdzi się, że kierował pod ich wpływem, usłyszy kolejny zarzut, występku zagrożonego kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów. Z policyjnej celi został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie poczeka na kolejne sprawy karne.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.