bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2021
  • wyświetleń: 2038

70 sportowców otrzymało stypendia przyznane przez prezydenta

70 sportowców z Bielska-Białej otrzymało stypendia przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej za zeszłoroczne wyniki. Stypendia otrzymane za wyniki uzyskane w 2020 roku mają na celu wspieranie rozwoju zawodników i zawodniczek szczególnie uzdolnionych sportowo.

Michał Haratyk
Michał Haratyk · fot. facebook.com/HaratykMichal


34 osoby spośród 70 tegorocznych stypendystów otrzymywały stypendia w 2020 roku (za osiągnięcia uzyskane w 2019 r.). Stypendyści wywodzą się z 19 klubów i reprezentują 20 dyscyplin, w tym 13 olimpijskich/paraolimpijskich.

Wśród stypendystów jest 24 piłkarzy halowych, 14 tenisistów, 11 przedstawicieli sportów walki (judo, boks, kick-boxing, taekwondo), 3 uprawia narciarstwo alpejskie, tyle samo - lekkoatletykę, po 2 - enduro, rajdy samochodowe i brydża sportowego; po 1 przedstawicielu mają piłka ręczna, wspinaczka sportowa, badminton, kolarstwo górskie, biegi narciarskie, skoki na trampolinie, siatkówka, gimnastyka artystyczna i squash.

Miejskim stypendystą jest również jeden sportowiec niepełnosprawny, reprezentujący Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start.

Niezależnie od stypendiów sportowych przyznana została także jednorazowa nagroda za wysokie osiągnięcia sportowe, którą otrzymał Michał Haratyk, zawodnik Klubu Sportowego Sprint, za zdobycie w 2020 roku podwójnego mistrzostwa Polski w pchnięciu kulą w hali i na otwartym stadionie.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.