bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1533

"Elektryki" zostaną zwolnione z opłaty za parkowanie w SPP

Z uwagi na stale wzrastającą liczbę pojazdów parkujących w centrum Bielska-Białej i występujący w związku z tym deficyt miejsc postojowych, w odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców, zachodzi potrzeba rozszerzenia istniejącej strefy płatnego parkowania o kolejne, sąsiednie ulice.

Nowe stawki za opłaty na kilku miejskich parkingach
"Elektryki" zostaną zwolnione z opłaty za parkowanie w SPP · fot. UM Bielsko-Biała


- Dzięki rozszerzeniu strefy i zwiększeniu rotacji parkujących w tym rejonie pojazdów liczba dostępnych dla kierowców miejsc postojowych zwiększy się o 450. Wpłynie to na poprawę istniejącej sytuacji parkingowej w centrum miasta - informował na sesji Rady Miejskiej 18 lutego dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś.

- Ponadto, z uwagi na planowaną w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej instalację kolejnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, proponuje się zwolnić z obowiązku dokonywania opłaty za parkowanie w SPP kierowców pojazdów spalinowo-elektrycznych na czas ich ładowania - dodał dyrektor.

Radni zgodzili się z tą argumentacją i podjęli uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej.

Strefę płatnego parkowania wyznaczają następujące, ograniczające ją ulice i place: ul. Warszawska od ul. Lipowej, ul. Piastowska, ul. Zygmunta Krasińskiego, ul. Teodora Sixta, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Fryderyka Chopina, ul. Listopadowa, ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Władysława Orkana, ul. Ludwika Waryńskiego, ul. św. Trójcy, ul. Cieszyńska do ul. Zdrojowej, ul. Józefa Lompy od ul. Cieszyńskiej do budynku nr 7, ul. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Partyzantów, ul. Powstańców Śląskich, ul. 1 Maja, ul. PCK, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Dworkowa, ul. Romana Dmowskiego, ul. ks. Stanisława Stojałowskiego, pl. Opatrzności Bożej, ul. Żywiecka, ul. ks. Stanisława Stojałowskiego, łącznik ul. ks. Stanisława Stojałowskiego i ul. 11 Listopada, ul. 11 Listopada, ul. Wyzwolenia, ul. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Szkolna, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Mostowa, ul. Wałowa, ul. 3 Maja, ul. Warszawska do ul. Lipowej.

Mapa strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej
Mapa strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.