bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 3069

[FOTO] Zderzenie skutera z dwoma autami. Kierujący bez uprawnień!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 lutego około godziny 11.00 na ulicy Boboli w Bielsku-Białej. Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego.

Kraksa na ul. Boboli - 22.02.2021 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Kierujący jednośladem marki Piaggio uderzył w dwa zaparkowane samochody. Zachowanie kierującego zdaniem świadków wskazywało, że może on być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykluczyło te doniesienia. 28-latek był trzeźwy. Jak się okazało nigdy nie posiadał prawa jazdy kat. B, ani też na motocykl o pojemności 125cm³ (prawo jazdy kat. B uprawnia także na poruszanie się jednośladem do tej pojemności).

Sprawca zdarzenia nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Został ukarany dwoma mandatami. Jednym za spowodowanie kolizji, drugim za brak odpowiednich uprawnień. Grzywna to jego nie jedyny problem. Za uszkodzone samochody będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni, gdyż w takiej sytuacji ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy. Szkody pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który później na mocy tzw. regresu będzie domagać się od sprawcy zwrotu całej kwoty.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj