bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 1879

Będzie audyt na niebezpiecznym odcinku ulicy Żywieckiej

Eksperci ruchu drogowego sprawdzą zachowania kierowców podróżujących przez skrzyżowanie ulicy Żywieckiej i Górskiej. Dochodzić tam ma bowiem do niebezpiecznych sytuacji. Raport z audytu posłuży do ewentualnego wprowadzenia zmian w tym rejonie dróg w Bielsku-Białej.

Żywiecka
Będzie audyt na niebezpiecznym odcinku ulicy Żywieckiej · fot. Google Maps


Przypomnijmy, na biurka włodarzy Bielska-Białej trafiła interpelacja radnych z Klubu Radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej" w sprawie wykonania audytu odcinka ulicy Żywieckiej. Chodzi o to, że "jadąc ulicą Żywiecką w kierunku Mikuszowic Krakowskich, tuż za skrzyżowaniem z ulicą Straconki w Leszczynach, trzeba zmienić pas na prawy i po krótkiej chwili ponownie wjechać na lewoskręt. Z perspektywy doświadczeń ostatnich miesięcy wynika, że na przedmiotowym odcinku cyklicznie dochodzi do zatorów oraz sytuacji mogących wywołać kolizję" - ostrzegali w piśmie przedstawiciele bielszczan.

Jednocześnie zwrócili się do władz miasta z prośbą o wykonanie audytu na wspomnianym odcinku. Zaapelowali także o "wprowadzenie stosownych zmian w organizacji ruchu zgodnie z kompetencjami MZD".

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, "audyt został zaplanowany i zostanie wykonany przed upływem 12 miesięcy od dnia oddania drogi do użytkowania, a więc do sierpnia tego roku".

- Będzie to ostatni z cyklu audytów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uwzględniający ocenę zachowań uczestników ruchu drogowego i ich wpływu na bezpieczeństwo. Wynikiem audytu będzie raport stanowiący podstawę do podjęcia decyzji o wprowadzeniu ewentualnych korekt w docelowej organizacji ruchu - wyjaśnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dodał także, że skrzyżowanie, o którym pisali radni w swej interpelacji, jest nadzorowane za pośrednictwem monitoringu wizyjnego, który pozwala "na bieżąco wprowadzać dodatkowe korekty do programu sygnalizacji świetlnej, przekładające się na utrzymanie większej płynności ruchu".

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.