bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 6500

Duże zmiany dla podróżujących pociągami Intercity z Bielska-Białej

14 marca wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów pasażerskich. Duże zmiany czekają na podróżujących pociągami PKP Intercity pomiędzy Bielskiem-Białą a Warszawą. Wszystko przez kolejny etap prac związanych z remontem stacji kolejowej Warszawa Zachodnia. Zmiany zajdą również na kilku innych relacjach, które swój bieg zaczynają lub kończą w naszym mieście.

pkp, pociąg, kolej, bielsko
Duże zmiany dla podróżujących pociągami Intercity z Bielska-Białej · fot. bielsko.info


Zmiany na liniach kolejowych PKP Intercity do Warszawy


Jak informuje PKP Intercity, kolejny etap prac przy budowie nowej Warszawy Zachodniej rozpocznie się 26 marca. Zakres robót rozszerzy się na dwa perony oraz jeden tor linii dalekobieżnej między Warszawą Zachodnia a Centralną. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz PKP Intercity przygotowały zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych. Podróżni i mieszkańcy otrzymają dodatkowe informacje o zmianach.

26 marca rozpocznie się kolejny etap przebudowy. Wyłączone z użytku zostaną dwa perony linii dalekobieżnych nr 6 i nr 7. Prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną.

W związku z tym, pociągi do stolicy, w tym te z Bielska-Białej, będą jeździć po zmienionych trasach. I tak, skład IC 4120/4150 Daszyński relacji Bielsko-Biała/Zwardoń będzie zatrzymywał się stacji Warszawa Gdańska, a pociąg powrotny tej relacji swój bieg będzie zaczynał na stacji Warszawa Wschodnia, z pominięciem stacji "Warszawa Zachodnia". Dla pociągu IC 5422 Skarbek relacji Olsztyn - Bielsko-Biała stacja Warszawa Gdańska będzie jedynym postojem w stolicy.

Ograniczona przepustowość linii kolejowych w Warszawie sprawi, że od 14 marca zawieszone zostanie kursowanie dwóch pociągów, które swój bieg zaczynają lub kończą w Bielsku-Białej. I tak, zawieszone zostaje kursowanie składów EIC Ondraszek relacji Bielsko-Biała - Warszawa - Bielsko-Biała oraz EIC Klimczok relacji Bielsko-Biała - Gdynia - Bielsko-Biała.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Zmiany na pozostałych liniach PKP Intercity


Trwają prace inwestycyjne na linii nr 1. Ze względu na ograniczoną przepustowość na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Będzin pociągi PKP Intercity będą jeździć trasą zmienioną z pominięciem stacji Dąbrowa Górnicza, Będzin Miasto i Sosnowiec Główny, zatrzymując się na stacji Sosnowiec Południowy. Zmiana dotyczy składów:
  • IC Hutnik relacji Bielsko-Biała - Gdynia;
  • IC Skarbek relacji Bielsko-Biała - Olsztyn;
  • IC Daszyński relacji Bielsko-Biała (4120)/Zwardoń (4150) - Warszawa;


Szczegółowe informacje dla pasażerów


Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 14 marca br. na dworcach w największych miastach Polski pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

mp / bielsko.info, źródło: PKP Intercity

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.