bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 1353

Kody QR ułatwią zakup biletów w parkomatach w bielskiej SPP

Zakończyła się prowadzona w ostatnich dniach aktualizacja oprogramowania w parkomatach zainstalowanych w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Miejski Zarząd Dróg przypomina, iż obecnie zakup biletu parkingowego możliwy będzie wyłącznie po wpisaniu numeru rejestracyjnego parkującego samochodu.

parkomat
Kody QR ułatwią zakup biletów w parkomatach w bielskiej SPP · fot. MZD Bielsko-Biała


To pozwoli wykorzystać zainstalowane w parkomatach czytniki kodów QR, dzięki którym kierowcy przy kolejnym parkowaniu nie będą musieli w urządzeniu wpisywać numeru rejestracyjnego swojego pojazdu. Można bowiem zeskanować taki numer z wydruku naniesionego na bilet zakupiony poprzednio. Warto więc nosić przy sobie jeden bilet i wykorzystywać go przy kolejnym zakupie.

Jak podkreśla MZD, aktualizacja parkomatów wprowadza również kilka dodatkowych udogodnień dla kierowców, związanych z biletami zawierającym numer rejestracyjny pojazdu:
  • uwalnia kierowców od obowiązku umieszczania go w pojeździe,
  • pozwala na przedłużenie okresu jego obowiązywania w dowolnym parkomacie w okresie ważności biletu,
  • umożliwia jego identyfikację w elektronicznym rejestrze zawierającym m.in. informacje o dokonanych płatnościach, co usprawnia proces reklamacyjny.


Kody QR ułatwią zakup biletów w parkomatach w bielskiej SPP
Kody QR ułatwią zakup biletów w parkomatach w bielskiej SPP · fot. MZD Bielsko-Biała

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.