bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 3857

Działaczka nazwana pedalskim ścierwem. Agresor trafi do więzienia

Łączną karę 6 miesięcy ograniczenia wolności usłyszał mężczyzna, który niespełna dwa lata temu zaatakował Anitę Ziegler-Chamielec, działaczkę społeczną z Bielska-Białej, członkinię partii Wiosna. Mężczyzna zwrócił się do kobiety wulgarnymi słowami. Doszło także do naruszenia nietykalności cielesnej.

anita ziegler-chamielec
Anita Ziegler-Chamielec · fot. materiały prywatne


Do zdarzenia doszło 25 maja 2019 roku w czasie kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Anita Ziegler-Chamielec kandydowała wówczas do PE z ramienia partii Wiosna Roberta Biedronia.

- 25 maja 2019 roku przeżyłam chwilę grozy. Moja wolność i nietykalność, ale również życie były zagrożone. Z powodu mojej przynależności politycznej Wiosna Biedronia zostałam zaatakowana słownie, fizycznie również z użyciem noża. To był przerażający wieczór, noc, dla mnie i mojej rodziny. Po tym zdarzeniu bałam się bardzo długo - relacjonuje na swoim Facebook'u Anita Ziegler-Chamielec.

Do zdarzenia doszło przed mieszkaniem działaczki. Mężczyzna został przyłapany w chwili dewastacji banera wyborczego. Anita Ziegler-Chamielec zadzwoniła po policję, po czym odważyła się wyjść do agresora. Ten zwrócił się do niej słowami: "Won pedalska zarazo, jesteś z tego pedalskiego Biedronia - ścierwa". Poprzez szarpanie oraz odpychanie naruszył nietykalność cielesną kobiety.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Wobec mężczyzny zastosowano łączną karę 6 miesięcy ograniczenia wolności, a także prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz nawiązkę dla pokrzywdzonej i nakaz przeprosin na piśmie. Wyrok jest prawomocny.

- Wszystkim, którzy walczą z nienawiścią pragnę przekazać, że warto, że trzeba, że nie wolno się poddawać. Nikt nie ma prawa nazwać Was pedalską zarazą, nikt nie ma prawa naruszać Waszych granic. Nie jesteście ścierwem, a ten który tak uważa, który z powodu innych poglądów sieje nienawiść musi ponieść karę - zaznacza Anita Ziegler-Chamielec.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.