bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2021
  • wyświetleń: 3957

Pożegnanie z mundurem po 30 latach w wapienickim pododdziale policji

W poniedziałek odbyło się uroczyste pożegnanie dwóch dowódców z kadry kierowniczej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Z powodu obowiązujących rygorów sanitarnych uroczystość miała skromniejszy niż w ubiegłych latach przebieg. Obydwaj stróże prawa w policyjnym mundurze służyli 30 lat.

Pożegnanie z mundurem po 30 latach pracy w wapienickim komisariacie
Pożegnanie z mundurem po 30 latach pracy w wapienickim pododdziale policji · fot. KMP Bielsko-Biała


W siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej w poniedziałek odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dowódcy dwóch plutonów pożegnali się z mundurem. Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym, a jego przebieg miał skromniejszy charakter, niż było to w latach ubiegłych. Z mundurem pożegnali się aspirant sztabowy Sławomir Figura i aspirant sztabowy Wiesław Kruliczak.

Obydwaj przesłużyli w policyjnym mundurze 30 lat, od początku w wapienickim pododdziale prewencji. Zajmowali się zabezpieczeniami imprez masowych na terenie miasta Bielska-Białej, ale brali także udział w ogólnopolskich akcjach policyjnych m.in. zabezpieczenie COP 24, Światowych Dniach Młodzieży czy wizyt papieża. Przede wszystkim jednak patrolowali ulice miasta i powiatu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Karierę zwieńczyli awansami na dowódców plutonów, swoim doświadczeniem zaś przez lata służyli młodszym kolegom.

W uroczystości wzięli udział dowódca pododdziału młodszy inspektor Dariusz Fajferek oraz policjanci z wapienickiej jednostki. Ponieważ odchodzący na emeryturę stróże prawa byli członkami policyjnego związku zawodowego, w ich pożegnaniu wzięli udział aspirant sztabowy Michał Szczęśniak i aspirant sztabowy Maciej Dziergas, przewodniczący i wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów województwa śląskiego. Sławomir Figura został odznaczony Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą, Medalem 100-lecia Policji oraz Złotą Odznaką Honorową NSZZ Policjantów, a Wiesław Kruliczak Krzyżem Niepodległości klasy I z Gwiazdą, Medalem 100-lecia Policji oraz Srebrną Odznaką Honorową NSZZ Policjantów.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.