bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 2975

Nowe biuro wiceprezes Aquamaris

Nie minął miesiąc od ogłoszenia niewypłacalności Aquamaris, tymczasem jego wiceprezes już rozpoczyna nową działalność turystyczną. - Założyła nowe biuro. W tym samym miejscu - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 jeden z poszkodowanych przez Aquamaris klientów. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego potwierdza: - Zgłoszono do nas nowy podmiot gospodarczy.

Aquamaris
To pismo pojawiło się niespełna miesiąc temu na stronie biura podróży Aquamaris. · fot. aquamaris.pl


Zaledwie kilka tygodni temu do śląskiego urzędu marszałkowskiego wpłynął wniosek o niewypłacalności Aquamaris.

- Nie jesteśmy w stanie kontynuować działalności gospodarczej i zarząd podjął decyzję o konieczności postawienia spółki w stan upadłości - można było przeczytać na początku sierpnia na stronie internetowej touroperatora. W momencie ogłoszenia problemów finansowych, za granicą przebywało około 600 klientów Aquamaris. Organizacją ich powrotów do kraju zajął się Urząd Marszałkowski Województwa Sląskiego.

Niecały miesiąc później wiceprezes Aquamaris rozpoczęła nową działalność. W tej samej branży: "Założyła nowe biuro" - napisał do Kontaktu 24 jeden z poszkodowanych przez Aquamaris klientów.

Choć w Krajowym Rejestrze Sądowym Galene zostało zarejestrowane już w maju, firma zaczęła działać dopiero po upadku biura Aquamaris. - 10 sierpnia do urzędu marszałkowskiego zgłoszono podmiot gospodarczy - biuro podróży Galene. Siedziba nowego biura podróży mieści się pod tym samym adresem co Aquamaris - potwierdził w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Tomasz Żak z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Jak dodał, prezesem nowego biura jest była wiceprezes Aquamaris. Suma gwarancyjna nowego biura to 209 tys. zł.

- Działania urzędu marszałkowskiego ograniczają się do rejestracji m.in. biur podróży, sprawdzamy poprawność złożonych dokumentów, wniosków i jeżeli są w porządku to urząd rejestruje taki podmiot gospodarczy - tłumaczył Żak.

Nowa działalność może jednak dziwić, zwłaszcza że kilka tygodni temu wiceprezes tłumaczyła upadłość Aquamaris "kryzysem na rynku". Skąd zatem decyzja o założeniu kolejnego biura? Na to pytanie nie udało nam się uzyskać odpowiedzi. Choć po wielu próbach dodzwoniliśmy się wreszcie do wiceprezes, odmówiła komentarza i rzuciła słuchawką.

new / bielsko.info, źródło: tvn24.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.