bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lutego 2021
  • 17 lutego 2021
  • wyświetleń: 4401

Drogi były odśnieżone, bo… tak „powiedział” GPS

Po styczniowych, intensywnych opadach śniegu pojawiły się głosy, że główne trasy w mieście były niedostatecznie odśnieżone. Zaprzeczają temu władze Bielska-Białej powołując się na… zapisy GPS tras przejazdów ciągników.

Wracamy do sprawy, którą po jednych z pierwszych styczniowych, intensywnych opadach śniegu poruszył bielski radny Tomasz Wawak. W swojej interpelacji skierowanej do władz zwrócił uwagę na to, co miało miejsce także 17 stycznia.

- Podróżując samochodem przez główne ulice zauważyłem, że w kilku miejscach m.in. na ulicy Warszawskiej, w kierunku na Katowice na skrzyżowaniu z ulicą Sarni Stok, czy też na Partyzantów w kierunku na Szczyrk na skrzyżowaniu z Bora-Komorowskiego, nie są odśnieżane pasy do skrętu w lewo - opisał.

I podkreślił, że nieodśnieżenie całej nawierzchni drogi może obniżać bezpieczeństwo podróżujących samochodami, którzy zjeżdżają ze środkowego, odśnieżonego pasa na śliską nawierzchnię znajdująca się na skrajnym pasie.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej stwierdził, że wspomniane ulice według zarządzenia prezydenta miasta w sprawie zimowego utrzymania dróg w sezonie 2020/2021, powinny by utrzymywane wedle pierwszego standardu.

- Oznacza to, że dopuszczalne jest po ustaniu opadów m.in. występowanie luźnego śniegu do czterech godzin, błoto pośniegowe do sześciu godzin, a zajeżdżony śnieg może występować jako cienka warstwa nie utrudniająca ruchu. Śliskość zimowa ma być likwidowana na całej szerokości jezdni przy użyciu soli drogowej, roztworu soli lub mieszanki piasku z solą - wyjaśnił wiceprezydent.

I poinformował, że "po weryfikacji i analizie rejestratorów GPS wynika, iż wymienione ulice były realizowane zgodnie ze standardami zimowego utrzymania dróg, co potwierdzają trasy przejazdów poszczególnych ciągników”.

- Reasumując, zimowe utrzymanie przedmiotowych ulic podczas opadów oraz intensywnych opadów śniegu od 12 stycznia 2021 roku było zgodne z przyjętym standardem odśnieżania wg operatu zimowego - skwitował Kamiński.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.