bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 959

Bielska skarbówka będzie pobierać podatek od reklam?

W środę, 10 lutego odbył się protest mediów komercyjnych, sprzeciwiający się wprowadzeniu podatku od wpływów reklamowych. Z tego powodu nie nadawały takie stacje, jak TVN czy też Polsat. Według projektu ustawy o daninie za pobór podatku miałby odpowiadać bielski Urząd Skarbowy.

media bez wyboru
Bielska skarbówka będzie pobierać podatek od reklam? · fot. pless.pl


Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki od przychodów reklamowych. Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Podatek ma wejść w życie z początkiem lipca, a w przyszłym roku przynieść ok. 800 mln zł. Resort finansów do 16 lutego czeka na opinie dotyczące projektu. Jak zauważa m.in. portal wirtualnemedia.pl, według projektu uchwały za pobór podatku reklamowego będzie odpowiadała skarbówka w Bielsku-Białej. Podatek od reklam internetowych będzie opłacany do 25 lutego za poprzedni rok, a w przypadku reklam w pozostałych mediach zobowiązane podmioty będą do 25 lipca uiszczać zaliczkę za pierwsze półrocze, a do 25 stycznia płacić resztę daniny za cały miniony rok.

W środę, 10 lutego odbył się protest mediów sprzeciwiający się wprowadzeniu daniny. Nie nadawały takie stacje telewizyjne, jak kanały grup Polsat oraz TVN czy też stacje radiowe grup RMF, Eurozet oraz Agory. Portale firmy Pless Intermedia, do której należy m.in. portal bielsko.info, poparły protest. Również w środę media wystosowały "List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych", który opublikowaliśmy tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: www.wirtualnemedia.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.