bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 1245

Zima w pełni. Kto ma obowiązek odśnieżania chodników?

Zima gości u nas coraz rzadziej, ale gdy już przyjdzie wywołuje spore utrudnienia - nie tylko na drogach, także i chodnikach. Warto zatem pamiętać o zasadach ich utrzymania.

zima, łopata, śnieg, odśnieżanie,
Zima w pełni. Kto ma obowiązek odśnieżania chodników? · fot. MZD Bielsko-Biała


Place, tereny otwarte, chodniki nie przylegające do budynków najczęściej są administrowane przez gminy, jednak te które do nich przylegają - już nie. W zimie obowiązek uprzątnięcia śniegu, błota czy lodu (także usunięcie lodowych nawisów z dachu) w takich przypadkach leży po stronie właściciela posesji. W ramach umowy może on oczywiście zlecić te czynności zarządcy obiektu lub wyspecjalizowanej firmie. Wszystko jednak musi być odpowiednio udokumentowane.

- Każdy wypadek, do którego dochodzi na nieodśnieżonym chodniku może być zinterpretowany jako zaniedbanie, a kary w zależności od wyrządzonych szkód bywają dotkliwe. Nadzór nad wykonywaniem obowiązku odśnieżania sprawuje Gmina, a całość reguluje ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z dnia 30.07.2018 r.) - informuje Miejski Zarząd Dróg.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.