bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 1415

Branża budowlana mocno w górę! Uchroń się przed podwyżkami

Artykuł sponsorowany:

Na wiosnę ceny w branży budowlanej zanotują znaczny wzrost, co przełoży się na wyższe koszty budowy domów. Podwyżki związane są ze zwiększonym popytem oraz tzw. budowlanym boomem - coraz więcej osób decyduje się na budowę domu, które nadal są dobrą alternatywą np. w stosunku do zakupu mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.

Abakon


Czynnikami, które mają bardzo duży wpływ na wzrost cen są również rosnące koszty zatrudnienia, ceny materiałów budowlanych oraz rozwój gospodarczy - niemal w każdym sektorze. Głównymi wyznacznikami tego wzrostu są cena energii elektrycznej (od początku 2021 roku rachunki za prąd wzrosły o ok 9-10%) oraz inflacja, której wysokość w bieżącym roku szacuje się na poziomie 2,6%.

Przy dużej inwestycji, takiej jak budowa domu, skoki cenowe są szczególnie odczuwalne. Jak wyliczają eksperci za standardowy dom w powierzchni 100 m2 w stanie deweloperskim, jeszcze w 2019 roku trzeba było przeznaczyć średnią kwotę ok 230 tys zł. Na początku ubiegłego roku taki sam kosztorys zamykał się już w szacowanej kwocie 253 tys. Kolejny skok cenowy czeka nas na początku marca.

Abakon


Jak się zabezpieczyć? Zdecyduj się już teraz i wyprzedź podwyżki! Jeżeli myślisz o budowie domu, to właśnie teraz jest najlepszy moment żeby podjąć decyzję i zaoszczędzić sporo gotówki. W Abakonie, jeżeli podpiszesz umowę rezerwacji przed 1 marca otrzymasz gwarancję aktualnej ceny. Sprawdź bogatą ofertę projektów budowlanych. Zostaw do siebie kontakt, a Abakon wyśle Ci swoją propozycję : www.abakon.com/uchron-sie-przed-podwyzkami