bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 2187

W Bielsku-Białej stanął kolejny „nakrętkomaluch”

Kiedyś były marzeniem niejednego Polaka, dziś pojemniki wzorowane kształtem Maluchów - bo o tych samochodach marki Fiat 126p niegdyś produkowanych w Bielsku-Białej mowa - pomagają zbierać środki na wsparcie leczenia lub rehabilitacji potrzebujących osób. Na osiedlu Karpackim pojawiła się „skarbonka na nakrętki”. To drugi taki obiekt w mieście.

nakrętkomaluch 02
W Bielsku-Białej stanął kolejny „nakrętkomaluch” · fot. mat. pras./Rafał Ryplewicz


Pierwszy maluch "na nakrętki" stanął na osiedlu Złote Łany w połowie stycznia. Jak wyjaśniali przedstawiciele bielskiego Ratusza, „to piękna, czerwona - jak pierwszy pojazd, który przed laty zjechał z linii produkcyjnej w Bielsku-Białej - metalowa, ocynkowana i polakierowana konstrukcja właśnie w kształcie Fiata 126 p, o dość sporych rozmiarach, ale mniejszych niż w rzeczywistości”.

Na jednym pojemniku się nie skończyło - podobny "pojazd" pojawił się na osiedlu Karpackim.

- Była zapowiedź, jest realizacja. "Nakrętkomaluch" 02 od firmy SUEZ Bielsko-Biała S.A. w kolejnym kultowym kolorze już na miejscu, w zaproponowanej przeze mnie lokalizacji. Pierwsze nakrętki już są. Miło było zobaczyć jak wrzuca je mój tata, który zajechał maluchem do Grecji w tym samym roku, w którym się urodziłem. Zachęcamy do wrzucania nakrętek, cel jest szczytny - napisał na swoim facebook’owym profilu radny Rafał Ryplewicz, jeden z inicjatorów stawiania pojemników na nakrętki w Bielsku-Białej.

Jak wyjaśniają bielscy urzędnicy, zebrane nakrętki zostaną przekazane na konkretny cel. Jaki? O tym w miarę potrzeb będą decydowali przedstawiciele organizacji pozarządowych.

- Pojemniki przeznaczone są na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. Do malucha będzie można wrzucać również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem - radzą pracownicy magistratu.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.