bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 1288

Progi zwalniające pojawią się na ul. Skrzydlewskiego i Trzech Diamentów

Biorąc pod uwagę wnioski wynikające z prowadzonego monitoringu MZD, jak również te płynące z Rady Osiedla Polskich Skrzydeł, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, po wspólnych ustaleniach zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przy Prezydencie Miasta zdecydował o zainstalowaniu dwóch wyspowych progów spowalniających (tzw. „poduszek berlińskich”) na ulicach Trzech Diamentów oraz Stanisława Skrzydlewskiego.

Progi zwalniające pojawią się na ul. Skrzydlewskiego i Trzech Diamentów
Progi zwalniające pojawią się na ul. Skrzydlewskiego i Trzech Diamentów · fot. MZD Bielsko-Biała


- Przejazd, szczególnie tą pierwszą, dla części kierowców stał się alternatywą dla wyznaczonego na czas rozbudowy ul. Cieszyńskiej objazdu ul. Stanisława Skrzydlewskiego i ul. Czesława Tańskiego. Ciasna i kręta uliczka osiedlowa nie jest jednak dostosowana do ruchu tranzytowego, tymczasem niektórzy kierowcy skracali sobie drogę, przekraczając często dozwoloną tu prędkość 30 km/h. Miejski Zarząd Dróg zakładając wstępnie zakończenie objazdu ul. Czesława Tańskiego do końca 2020 roku nie planował stosowania dodatkowych ograniczeń - informuje Miejski Zarząd Dróg.

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała jednak plany. - Również analiza możliwości użycia standardowych środków poprawiających bezpieczeństwo w sytuacji występowania tu licznych ciasnych łuków, pochyleń czy przejść dla pieszych, wykluczała ich zastosowanie. Biorąc to pod uwagę oraz przychylając się do przesłanej w ostatnim czasie formalnej opinii Rady Osiedla, zdecydowano o zastosowaniu jedynego możliwego rozwiązania - instalacji wyspowych progów zwalniających - podkreśla MZD. W najbliższych tygodniach zostaną one umieszczone za rozwidleniem ul. Skrzydlewskiego i Trzech Diamentów, na obu tych ulicach.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.