bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 378

Jak wykupić polisę dla seniora. Czy warto?

Materiał partnera:

Jeszcze do niedawna rynek ubezpieczeń skoncentrowany był głównie na osobach młodych i pracujących. Na szczęście sytuacja ta dynamicznie zmienia się i oferty ubezpieczeń płyną także do osób starszych - w tym emerytów. Warto więc dowiedzieć się, jak wykupić polisę dla seniora i jakie korzyści ona niesie.

Jak wykupić polisę dla seniora. Czy warto?


Czym jest ubezpieczenie dla senioraPolisy na życie dla seniorów różnią się od tych, które oferowane są młodszym osobom. Przede wszystkim mają one na celu chronić zdrowie i życie seniorów a w mniejszym stopniu zabezpieczać finansową przyszłość ich bliskich. Dlatego też polisy dla osób starszych koncentrują się na zapewnieniu im opieki medycznej, kosztem możliwości gromadzenia środków, które dostaną kiedyś uposażeni.

Oznacza to, że osoby wskazane w ubezpieczeniu odziedziczą z polisy niezbyt wysokie kwoty. Wystarczą one jednak na pokrycie czynności związanych z pochówkiem oraz uporządkowaniem spraw formalno-prawnych po zmarłym. Tak więc te z pozoru mniej korzystne warunki polisy, mogą w rzeczywistości okazać się bardzo wygodne - zarówno dla ubezpieczonego, jak i jego bliskich.

Świadczenia w ramach polisy dla senioraWraz z wiekiem nasz organizm odmawia posłuszeństwa, przez co narażeni jesteśmy na różne wypadki. Ilość niekorzystnych zdarzeń jest nie do przewidzenia, dlatego ubezpieczenie dla seniora może być bardzo przydatne. Dlaczego? Otóż w razie nieszczęśliwego wypadku ani senior, ani jego rodzina nie zostaną bez pomocy i wsparcia finansowego.

Polisa gwarantuje bowiem leczenie szpitalne, odszkodowanie na skutek nieszczęśliwego wypadku, pomoc w razie wypadku komunikacyjnego czy też dostęp do medycznego pakietu assistance. Plusem posiadania polisy jest fakt, że w razie wypadku, senior i jego najbliższa rodzina nie muszą zastanawiać się skąd wziąć pieniądze na leczenie i opiekę. Wszystko to gwarantuje polisa na życie.

Jak wykupić polisę dla seniora?Kupno polisy dla seniora nie należy do trudnych czynności. Tak naprawdę wystarczy skontaktować się z multiagentem ubezpieczeniowym, który po zebraniu odpowiednich danych wyszuka korzystnej oferty i przygotuje umowę. W tym celu nie trzeba nawet wychodzić z domu, bowiem sprawę można załatwić przez telefon. Wcześniej musimy jednak pomyśleć, co powinna zawierać nasza polisa.

Ta ostatnia czynność może okazać się dość czasochłonna, bowiem nie zawsze wiemy, czego możemy chcieć. Także w tej sytuacji warto poprosić o pomoc pośrednika ubezpieczeniowego, który przedstawi nam różne możliwości i propozycje, oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Na koniec wybierzemy po prostu tą, która będzie najlepiej dopasowana do naszych oczekiwań.

Plusy polisy dla senioraWybierając ubezpieczenie istotne jest nie tylko to, jak wykupić polisę dla seniora, ale także jaki jej rodzaj wybrać. Wspomniane już polisy ochronne są oczywiście najbardziej popularne, ale nie jedyne. Niektóre oferty pozwalają bowiem inwestować część składki (i dodatkowo zarabiać) a jeszcze inne gromadzić oszczędności z części wpłacanych co miesiąc składek (przez określony czas).

Polisy dla seniorów mają też inne plusy:

  • przed ich wykupieniem nie jest konieczne przeprowadzenie ankiety medycznej,
  • często obejmują one także współmałżonka,
  • najczęściej są bezterminowe,
  • po przekroczeniu konkretnego wieku nie ma konieczności uiszczania składek (a ochrona trwa nadal).


Na co zwrócić uwagę?To, jak wykupić polisę dla seniora, powinno przede wszystkim obejmować sprawdzenie produktu w który chcemy się zaopatrzyć. Dlatego też przed podpisaniem umowy zanalizujmy czy odpowiada nam zakres ubezpieczenia, jego suma oraz wysokość miesięcznej składki (niska składka to często słaba jakość polisy!). Zapoznajmy się także z OWU.

Sprawdźmy też, jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunki wypłaty odszkodowania. Tylko dobrze dobrane ubezpieczenie dla seniora spełni bowiem swoją rolę, gwarantując komfort ubezpieczonemu i jego rodzinie.