bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 7956

[FOTO] Śmigłowiec LPR "Ratownik 4" nocował w Bielsku-Białej

Kiepska pogoda pokrzyżowała plany pilotowi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna nie mogła wrócić do bazy i została na noc w Bielsku-Białej. Nic nie wskazuje na to żeby udało się to zrobić dzisiaj.

Śmigłowiec LPR na lądowisku przy Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej - 4.02.2021
Śmigłowiec LPR na lądowisku przy Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej - 4.02.2021 · fot. sid / bielsko.info


Załoga wystartowała z bazy w katowickim Muchowcu około godziny 12.40. Latająca karetka udała się do Istebnej (pow. cieszyński), gdzie doszło do wypadku podczas prac na tartaku. Pacjent został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

W trakcie przekazania pacjenta do szpitala pogoda uległa pogorszeniu. Obniżyła się podstawa chmur i zaczął padać deszcz (poniżej minimum operacyjnego). Załoga "Ratownika 4" czekała na poprawę warunków. To jednak nie nastąpiło i dyżur zakończył się w Bielsku-Białej.

Śmigłowiec został zabezpieczony, a do jego pilnowania oddelegowano pracowników ochrony. Na tę chwilę nic nie wskazuje żeby była możliwość powrotu maszyny do bazy w Katowicach-Muchowcu. Dlaczego? - Wystarczy wyjrzeć przez okno. Podbeskidzie jest skąpane we mgle. Oczywiście niska podstawa chmur czy opad atmosferyczny nie wykluczają zupełnie możliwości latania. Jest to jednak bardzo niebezpieczne.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.