bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 2773

Kierowali auta pod wpływem narkotyków, zatrzymali ich tajniacy

Patrol wywiadowców z bielskiego wydziału prewencji ostatniej nocy zatrzymał aż dwóch kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. 33-latek z Bielska-Białej dodatkowo wsiadł za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Był także poszukiwany przez sąd. 25-letni mieszkaniec Kóz nie miał prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

policja, drogówka
Kierowali auta pod wpływem narkotyków, zatrzymali ich tajniacy · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze z Zespołu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zwykle bywają niewidoczni na ulicach miasta, bo taka też jest taktyka pełnienia przez nich służby. - Za to wyniki ich pracy są bardzo dobrze widoczne w policyjnych statystykach. Ubiegłej nocy wyeliminowali z ruchu drogowego aż dwóch kierowców podejrzewanych o prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających - podkreśla asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Pierwszy wpadł 25-latek z Kóz, który wsiadł za kierownicę osobowego mitsubishi. Kiedy późnym wieczorem minął się z nieoznakowanym radiowozem patrolującym Komorowice, stróże prawa bez trudu rozpoznali go z powodu jego wcześniejszych kłopotów z prawem. Po zatrzymaniu go do kontroli ich przypuszczenia się potwierdziły.

- Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem marihuany. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenie kierowania bez uprawnień czeka go zaś wysoka grzywna - relacjonuje rzecznik prasowy bielskich policjantów.

Ten sam patrol policyjnych wywiadowców niecałe dwie godziny później na bielskiej ulicy Mikołajczyka za kierownicą osobowego opla zauważył innego „znajomego” z wcześniejszych interwencji. Kiedy zatrzymali samochód do kontroli i sprawdzili kierującego nim 33-latka w policyjnej bazie danych, okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. - Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł prowadzić pod wpływem narkotyków, dlatego została mu pobrana krew do badań. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa drogowe może trafić do więzienia nawet na 2 lata - informuje Szybiak.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.