bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 380

Jak wybrać właściwe krzesło do biurka?

Materiał partnera:

Przy aranżacji wnętrza, niezależnie czy to w domowym zaciszu, czy w firmowym rozgardiaszu, podświadomie często kierujemy się cechami takimi jak wygląd czy cena mebli oraz dodatków. Dopiero na kolejnym miejscu stoi ich praktyczność, wygoda lub dostosowanie do całości pomieszczenia. I o ile wygląd ma znaczenie - nie ma co tego ukrywać - to w przypadku wnętrz firmowych na pierwszym miejscu należy jednak zwracać uwagę na funkcjonalność mebli. W szczególnie tych zaliczanych do typowo użytkowych, czyli między innymi foteli biurowych.

Jak wybrać właściwe krzesło do biurka?


Dlaczego to takie ważne?Lepsza jakość fotela biurowego idzie w parze z jego wygodą i funkcjonalnością, ale też bezpieczeństwem korzystania z takich mebli. Pracownik mając do dyspozycji nowoczesne krzesło ergonomiczne czuje nie tylko większy komfort siedzenia, ale też łatwiej spędzić mu przy biurku nawet długie godziny bez odczuwania żadnych dolegliwości. Znacznej poprawie ulega także produktywność i efektywność jego pracy ściśle związane z samopoczuciem pracownika.

Fotel a zdrowie pracownikaZdecydowanie jednak niedocenianie roli foteli biurowych najbardziej odbija się na zdrowiu osób, które z nich korzystają. Na nieodpowiednią pozycję, jaką człowiek przyjmuje podczas siedzenia, wpływają między innymi:

  • źle wyprofilowane krzesło
  • brak stabilnego oparcia
  • pozbawienie funkcji regulacji wysokości lub kąta siedziska
  • złe ustawienia fotela


Im bardziej jest ona nienaturalna (lub po protu krzywa), tym łatwiej o nabawienie się kontuzji i dolegliwości zdrowotnych. Na szczęście takim problemom stosunkowo łatwo zapobiegać lub przynajmniej w znacznym stopniu można je ograniczyć. Wystarczy dobrze wybrać fotel biurowy, aby odciążyć kręgosłup i zapewnić pracownikowi właściwą i bezpieczną pozycję podczas pracy.

Jak wybrać krzesło biurowe?Skoro przy wyborze nie można kierować się wyłącznie cechami wizualnymi krzeseł, niektórzy mogą mieć z nim spory problem. Jak wybrać fotel do biura z oferty https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf, aby spełnił wymagania jakościowe i praktyczne, a przy tym gwarantował zachowanie zdrowej postawy? Warto zwrócić uwagę na to, jak zbudowany jest mebel, czy zachowuje ergonomiczne kształty i proporcje oraz czy jest wyposażony w przydatne mechanizmy regulacji. To dzięki nim można ustawić pozycję fotela w taki sposób, aby pracownikowi było jak najwygodniej i by nie odczuwał negatywnych sutków długiego siedzenia przy biurku.

Inne elementy techniczneO ile kwestia ergonomii i użyteczności foteli biurowych jest kluczowa, o tyle nie oznacza to, że nie należy w ogóle zwracać uwagi na inne czynniki. Bazując na jednolitym designie marki (pod względem kolorystycznym) warto wybierać fotele z tapicerkami lub obiciami skórzanymi, które wpisują się w firmowy branding. Pełna dowolność panuje także w kwestii samej konstrukcji i tego, z czego została zbudowana. Chociaż ogromnym powodzeniem cieszy się klasyczne połączenie drewna i metalu, w niektórych przypadkach można swobodnie skorzystać z opcji krzeseł plastikowych. Te sprawdzą się np. dla klientów spędzających w firmie niewiele czasu, ale też w poczekalniach, na korytarzach, w recepcjach itp.