bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 5328

MZD ma nowy bat na kierowców łamiących przepisy drogowe

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej dysponuje mobilną kamerą umożliwiającą rejestrowanie różnego typu zdarzenia drogowe. Właśnie trwają jej testy, a pierwsze tygodnie użytkowania już pozwoliły zdokumentować kilkadziesiąt sytuacji, z których policja kilkanaście ukarała mandatami.

MZD ma nowy bat na kierowców łamiących przepisy drogowe
MZD ma nowy bat na kierowców łamiących przepisy drogowe · fot. MZD Bielsko-Biała


- Idea jest prosta. Zestaw wyposażony w kamerę jest instalowany w miejscach, z których dochodzą sygnały, że notorycznie łamane są przepisy. Urządzenie bezprzewodowo (poprzez sieć LTE) przesyła obraz do Centrum Zarządzania w MZD, a także do bielskiej policji. Ta zaś, posiadając kompetencje do prowadzenia kontroli i egzekwowania prawa, korzysta ze swoich uprawnień. W sytuacjach potwierdzających złamanie przepisów, konsekwentnie wystawia mandaty - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Zastosowań mobilnej kamery jest wiele. Może pracować w wielu scenariuszach. Wjazd na zakazie czy nieuprawnione parkowanie to tylko przykłady. Aktualnie na terenie bielskiego Hałcnowa „wyłapuje” wjazd na ulicę pojazdów z przekroczeniem ich dopuszczalnego tonażu. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg celowo nie precyzują lokalizacji urządzenia, aby nie ułatwiać życia kierowcom łamiącym przepisy. Kamera co jakiś czas zmienia lokalizację i warto o tym wiedzieć, aby zdawać sobie sprawę, że udokumentowanie wykroczeń jest możliwe na terenie całego miasta. Zalecenie jest proste. Zawsze warto trzymać się przepisów - z myślą o sobie, ale także innych użytkownikach dróg - dodaje MZD.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.